Image
19.10.2012 0 Comments

AQUOS: Prvý tablet a smartfón s displejom IGZO prináša takmer trojnásobnú výdrž batérie

Možno si spomínate na predstavenie displeja postaveného na technológii india, gália a oxidu zinku pod názvom IGZO. IGZO je nová technológia displeja spoločnosti Sharp postavená na indiu, gáliu a oxide zinočnatom, ktorý sa používa v štandardných LCD paneloch. Je to polovodičový materiál, ktorý umožňuje rýchlejší pohyb elektrónov a zmenšovanie tranzistorov. Ak je pohyb častíc rýchlejší a plynulejší, netreba znásobene vykresľovať obraz, jeho vykresľovanie je v menšom počte, čím dochádza k úspore elektrickej energie, čo má v konečnom dôsledku vplyv na životnosť batérie v zariadení. Navyše nedochádza k takému vysokému rušeniu a vplyvu okolitého hardvéru.

First-tablet-with-IGZO-screen.jpg

Teraz sa objavil prvý tablet a smartfón s týmto displejom a prináša prísľub dlhšej výdrže batérie postavenej na zníženej spotrebe elektrickej energie displeja postaveného na technológii spoločnosti Sharp - IGZO. Prvý smartfón aj tablet s touto technológiou sa objavili v portfóliu spoločnosti AQUOS.

Smartfón nesie označenie AQUOS Phone SH-02E ZETA a prináša také zaujímavé parametre, ako je 16,3-megapixelový fotoaparát s elektronickým a optickým stabilizátorom. Predný fotoaparát má 1,2 megapixela. Poháňaný je 1,5 GHz štvorjadrovým procesorom APQ8064, má Wi-Fi, NFC, LTE. Najzaujímavejší je však práve displej postavený na technológii IGZO. Má podporu vstupu z pera a podporuje nový audiosystém, ktorý vibruje počas prehrávania zvuku či prenáša zvuk priamo k uchu. Na trhu by sa mal objaviť koncom novembra alebo začiatkom decembra v Japonsku a jeho cena zatiaľ nie je známa.

First-tablet-with-IGZO-screen1.jpg

Druhé zariadenie postavené na technológii displeja IGZO je tablet pod názvom KDDI AQUOS Pad SHT21. Tablet bude mať 7-palcový displej s rozlíšením 1280 × 800 bodov a mal by sa opäť objaviť v priebehu decembra v Japonsku. Tablet AQUOS bude poháňaný procesorom Qualcomm MSM8960 s taktovaním 1,5 GHz a dvoma jadrami. Bude mať 1 GB RAM, 16 GB vnútornej pamäte, podporu kariet microSD a s Androidom 4.0 Ice Cream Sandwich bude patriť do veľkej rodiny androidových zariadení.

Obe zariadenia neoplývajú extrémnymi hodnotami vo výkone alebo v parametroch, no budú pravdepodobne priekopníkmi v tom, že ich výdrž na jedno nabitie sa môže priblížiť k takmer trojnásobnému času, ktorý dosahujú bežne dostupné tablety či telefóny.

Zdroj: MojAndroid.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá