Image
19.10.2012 0 Comments

AQUOS: Prvý tablet a smartfón s displejom IGZO prináša takmer trojnásobnú výdrž batérie

Možno si spomínate na predstavenie displeja postaveného na technológii india, gália a oxidu zinku pod názvom IGZO. IGZO je nová technológia displeja spoločnosti Sharp postavená na indiu, gáliu a oxide zinočnatom, ktorý sa používa v štandardných LCD paneloch. Je to polovodičový materiál, ktorý umožňuje rýchlejší pohyb elektrónov a zmenšovanie tranzistorov. Ak je pohyb častíc rýchlejší a plynulejší, netreba znásobene vykresľovať obraz, jeho vykresľovanie je v menšom počte, čím dochádza k úspore elektrickej energie, čo má v konečnom dôsledku vplyv na životnosť batérie v zariadení. Navyše nedochádza k takému vysokému rušeniu a vplyvu okolitého hardvéru.

First-tablet-with-IGZO-screen.jpg

Teraz sa objavil prvý tablet a smartfón s týmto displejom a prináša prísľub dlhšej výdrže batérie postavenej na zníženej spotrebe elektrickej energie displeja postaveného na technológii spoločnosti Sharp - IGZO. Prvý smartfón aj tablet s touto technológiou sa objavili v portfóliu spoločnosti AQUOS.

Smartfón nesie označenie AQUOS Phone SH-02E ZETA a prináša také zaujímavé parametre, ako je 16,3-megapixelový fotoaparát s elektronickým a optickým stabilizátorom. Predný fotoaparát má 1,2 megapixela. Poháňaný je 1,5 GHz štvorjadrovým procesorom APQ8064, má Wi-Fi, NFC, LTE. Najzaujímavejší je však práve displej postavený na technológii IGZO. Má podporu vstupu z pera a podporuje nový audiosystém, ktorý vibruje počas prehrávania zvuku či prenáša zvuk priamo k uchu. Na trhu by sa mal objaviť koncom novembra alebo začiatkom decembra v Japonsku a jeho cena zatiaľ nie je známa.

First-tablet-with-IGZO-screen1.jpg

Druhé zariadenie postavené na technológii displeja IGZO je tablet pod názvom KDDI AQUOS Pad SHT21. Tablet bude mať 7-palcový displej s rozlíšením 1280 × 800 bodov a mal by sa opäť objaviť v priebehu decembra v Japonsku. Tablet AQUOS bude poháňaný procesorom Qualcomm MSM8960 s taktovaním 1,5 GHz a dvoma jadrami. Bude mať 1 GB RAM, 16 GB vnútornej pamäte, podporu kariet microSD a s Androidom 4.0 Ice Cream Sandwich bude patriť do veľkej rodiny androidových zariadení.

Obe zariadenia neoplývajú extrémnymi hodnotami vo výkone alebo v parametroch, no budú pravdepodobne priekopníkmi v tom, že ich výdrž na jedno nabitie sa môže priblížiť k takmer trojnásobnému času, ktorý dosahujú bežne dostupné tablety či telefóny.

Zdroj: MojAndroid.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá