Image
19.10.2012 0 Comments

AQUOS: Prvý tablet a smartfón s displejom IGZO prináša takmer trojnásobnú výdrž batérie

Možno si spomínate na predstavenie displeja postaveného na technológii india, gália a oxidu zinku pod názvom IGZO. IGZO je nová technológia displeja spoločnosti Sharp postavená na indiu, gáliu a oxide zinočnatom, ktorý sa používa v štandardných LCD paneloch. Je to polovodičový materiál, ktorý umožňuje rýchlejší pohyb elektrónov a zmenšovanie tranzistorov. Ak je pohyb častíc rýchlejší a plynulejší, netreba znásobene vykresľovať obraz, jeho vykresľovanie je v menšom počte, čím dochádza k úspore elektrickej energie, čo má v konečnom dôsledku vplyv na životnosť batérie v zariadení. Navyše nedochádza k takému vysokému rušeniu a vplyvu okolitého hardvéru.

First-tablet-with-IGZO-screen.jpg

Teraz sa objavil prvý tablet a smartfón s týmto displejom a prináša prísľub dlhšej výdrže batérie postavenej na zníženej spotrebe elektrickej energie displeja postaveného na technológii spoločnosti Sharp - IGZO. Prvý smartfón aj tablet s touto technológiou sa objavili v portfóliu spoločnosti AQUOS.

Smartfón nesie označenie AQUOS Phone SH-02E ZETA a prináša také zaujímavé parametre, ako je 16,3-megapixelový fotoaparát s elektronickým a optickým stabilizátorom. Predný fotoaparát má 1,2 megapixela. Poháňaný je 1,5 GHz štvorjadrovým procesorom APQ8064, má Wi-Fi, NFC, LTE. Najzaujímavejší je však práve displej postavený na technológii IGZO. Má podporu vstupu z pera a podporuje nový audiosystém, ktorý vibruje počas prehrávania zvuku či prenáša zvuk priamo k uchu. Na trhu by sa mal objaviť koncom novembra alebo začiatkom decembra v Japonsku a jeho cena zatiaľ nie je známa.

First-tablet-with-IGZO-screen1.jpg

Druhé zariadenie postavené na technológii displeja IGZO je tablet pod názvom KDDI AQUOS Pad SHT21. Tablet bude mať 7-palcový displej s rozlíšením 1280 × 800 bodov a mal by sa opäť objaviť v priebehu decembra v Japonsku. Tablet AQUOS bude poháňaný procesorom Qualcomm MSM8960 s taktovaním 1,5 GHz a dvoma jadrami. Bude mať 1 GB RAM, 16 GB vnútornej pamäte, podporu kariet microSD a s Androidom 4.0 Ice Cream Sandwich bude patriť do veľkej rodiny androidových zariadení.

Obe zariadenia neoplývajú extrémnymi hodnotami vo výkone alebo v parametroch, no budú pravdepodobne priekopníkmi v tom, že ich výdrž na jedno nabitie sa môže priblížiť k takmer trojnásobnému času, ktorý dosahujú bežne dostupné tablety či telefóny.

Zdroj: MojAndroid.sk


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Lenovo Yoga Book a Lenovo Yoga 910 prichádzajú na slovenský trh

19.10.2016 00:08

Spoločnosť Lenovo predstavila na tlačovej konferencii dvojicu horúcich noviniek ktoré boli po prvý krát uvedené na veľtrhu IFA v Berlíne. Prvou z nich je štýlový notebook Lenovo Yoga 910. Notebook up ...

Produkty

Microsoft Ignite 2016: novinky pre Azure, Windows Server 2016, Edge, Office 365 a ďalšie produkty

20.10.2016 00:10

Druhý ročník konferencie IT profesionálov Microsoft Ignite sa konal v americkej Atlante koncom septembra. Stretlo sa tu viac ako 25 000 odborníkov, aby si vypočuli 130 prednášok.   Hneď prvý deň ohlá ...

Produkty

Vensmile K8 – minipočítač s touchpadom, zabudovaný do flexibilnej klávesnice

20.10.2016 00:13

Teraz, keď sa všetky súčasti počítača dajú vtesnať do zariadenia, ktoré sa zmestí do vrecka, výrobcovia experimentujú s rôznymi  rozmermi a tvarmi. Už sme videli počítač zabudovaný do skladateľnej klá ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá