Image
14.3.2014 0 Comments

ANIMESHOW 2014 A GAME EXPO 2014

21.-23. marec 2014, Istropolis, Trnavské Mýto 1, Bratislava

V dňoch 21. - 23. marca sa v bratislavskom Istropolise uskutoční
ročník medzinárodného festivalu anime, mangy, japonskej kultúry a scifi& fantasy AnimeSHOW 2014. Paralelne s AnimeSHOW svoje brány už šiestykrát otvorí medzinárodná výstava počítačových, kartových a stolových spoločenských hier GAME EXPO. Oba festivaly organizuje nezisková organizácia OZ AnimeCrew v spolupráci s Japonským veľvyslanectvom na Slovensku a s ďalšími partnermi.

AnimeSHOW
aj GAME EXPO sa každý rok tešia veľkej obľube. „Minulý rok sme v Istropolise na AnimeSHOW a GAME EXPO hostili neuveriteľných 11-tisícPráve preto sa snažíme návštevníkom prinášať jedinečný program, na ktorý na Slovensku ešte nevideli," hovorí riaditeľ festivalu Robert Žittnan.

Plagat_GE14_A3.jpg

Cieľom oboch festivalov je poskytnúť návštevníkom edukáciu, priblížiť a podporiť fenomén popkultúry a ponúknuť tvorivú alternatívu trávenia voľného času. Pre širokú verejnosť je AnimeSHOW 2014 a GAME EXPO 2014 aj priestor na sebarealizáciu a prezentovanie sa - vidieť tu môžete práce talentovaných výtvarníkov, comicsových tvorcov či spisovateľov.

Program - AnimeSHOW 2014:
AnimeSHOW 2014
ponúkne v priebehu troch dní atraktívny program rozdelený do jednotlivých sekcií - Anime, Japonsko, Sci-fi & Fantasy a Popkultúra. Ako každý rok, ani tento raz nebude chýbať pútavý sprievodný program. Dominuje mu veľmi obľúbená kostýmová súťaž Cosplay, ktorej víťaz pocestuje do európskeho finále v Londýne.

Plagat_AS14_A3.jpg

Tohtoročnou špecialitou AnimeSHOW 2014 je návrat ochotníckeho divadla Thalia Vera, ktoré sa na festival vracia po 3 rokoch s novinkou Under the black flag. Ako už názov napovedá, hra si na mušku vezme nielen pirátov, ale aj ďalšie fantasy záležitosti.

Druhou novinkou tohto ročníka festivalu je sekcia Kórea, ktorú ocenia nielen milovníci boybandov, girlbandov a kórejského popu. Návštevníkom sme na sobotu večer pripravili dokonalý hudobný a vizuálny zážitok vo forme K-POP Showcase. Dvanásť dievčenských tanečných skupín z okolitých krajín vo svojom prevedení predstavia pútavé choreografie kórejských superstars.

Návštevníci sa môžu tešiť aj na najnovšie filmové trháky, medzi ktorými nájdete filmy ako Enderova hra, Plán úteku, Lego Movie, Hobit, Superman, Pacific Rim, ale aj množstvo filmov s comicsovou, fantastickou alebo anime tematikou.

Čo ešte nájdete na AnimeSHOW 2014:
- Súťaž o najlepšie kreslené dielo v kategóriách FanArt a Original Art.
- Súťaž o najlepší kostým hrdinu z filmov, hier a anime Cosplay.
- Súťaž o najlepšieho speváka v súťaži Karaoke.
- Súťaž o najlepších tanečníkov v Dance Dance Revolution.
- Prezentácia najnovších anime filmov a aj fantasy, sci-fi či komiksových filmov.
- Sekcia Popkultúra, ktorá bude venovaná obľúbeným seriálom a kultovým filmom.
- Čitáreň manga komiksov v spolupráci s prvou a jedinou slovenskou manga knižnicou - MangaClub.
- Prednášky a besedy so známymi spisovateľmi
- Fanúšikovia japonskej animovanej tvorby sa nabažia vynikajúceho anime, prednášok na tému anime.

Program - GAME EXPO 2014:
Výstava GAME EXPO 2014,ktorá prebieha paralelne s AnimeSHOW 2014, ponúkne v priebehu troch dní atraktívny program rozdelený do sekcií Počítačové hry, Retro hry, Kartové hry, Stolové hry, Prednášky a prezentácie, Výstava hernej histórie a artworkov, LARPy a Herné filmy.

Významným hosťom festivalu budú tvorcovia hry Kingdom Come Deliverance, ktorí na festivale nielen porozprávajú o hre samotnej, ale aj o zaujímavom príbehu, ktorý túto hru sprevádza. Prinesú so sebou aj hru, a tak si ju návštevníci budú môcť pozrieť na vlastné oči. Návštevníci sa môžu tešiť aj na turnaj League of Legends. Herné a filmové soundtracky na klavíri odohrá Marek Čabák. Rok 2014 sa nesie predovšetkým v znamení herných konzol novej generácie, ktoré na výstave nebudú chýbať!

Veľkou novinkou tohto ročníka je sekcia venovaná internetovým Let's Playerom, ktorí na festivale budú hrať hry naživo, rozprávať o svojej tvorbe a fanúšikovia sa môžu tešiť aj na autogramiádu.

Čo určite nebude chýbať na GAME EXPO 2014:
- Výstava japonských herných automatov
- Najnovšie herné konzoly
- Retro sekcia s historickými konzolami Nintendo a Sega
- sekcie výstava, počítačové hry, spoločenské stolové hry, kartové hry a L.A.R.P.
- Prezentácia vývojárskych štúdií a výstava histórie počítačových hier.
- Odborné prednášky, besedy a príspevky na tému hier.
- Turnaje a hranie najnovších počítačových hier.
- Workshopy o tvorbe počítačových hier
- Hranie kartových hier (MTG, World of Warcraft, Pokémon, Yu-gi-oh)
- Hranie stolových hier (Hobit, Smallworld, Lovci noci, Dixit, a iné)
- Casual hry (Guitar Hero, DDR, SingStar, EyeToy, a iné)
- LaserGame aréna

Detaily:
AnimeSHOW 2014 a GAME EXPO 2014 sa uskutočnia v dňoch 21. až 23. marca 2014 v priestoroch Istropolisu - Dom Odborov, Trnavské Mýto v Bratislave. Začína sa v piatok (21.3.) od 13:00 a končí sa v nedeľu (23.3) o 17:00.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá