Image
4.6.2015 0 Comments

AMD vypustilo Carrizo, šiestu generáciu svojich čipov APU

amd-vypustilo-carrizo,-siestu--image-657.jpg.png Jedna vec, ktorú AMD vie robiť veľmi dobre, sú procesory APU. Ponúkajú decentný výpočtový výkon, ako aj slušný grafický výkon. Nakoniec má svoje procesory v oboch aktuálnych konzolách a možno sa k nim pridá aj Nintendo.

Na PC je to však len priemerný výkon, vhodný do notebookov. A práve tam sú nové procesory Carrizo určené. Konkrétne nimi AMD mieri do 400- až 700-dolárových notebookov, ktoré činia štvrtinu predaja PC a viac ako tretinu predaja notebookov.

Najvýkonnejšia verzia Carriza ponúka 12 jadier, a to 4 procesorové a 8 grafických, ktoré pri 35 wattoch zvládnu 1080p rozlíšenie v DOTA 2 na maxime pri približne 37 fps (na presnejšie benchmarky si ešte počkáme z recenzií). Ukazuje tým aj to, na aké hry je APU určené, ale dopĺňa to Dual GPU benchmarkom, kde sa APU môže spojiť s externým čipom a spustiť decentne napríklad Dirt Rally alebo Starcraft 2. Ale hry pri Carrize tlačia na efektívnosť, ktorá je podľa grafov AMD dvojnásobne vyššia oproti predošlému jadru Kaveri.


AMD k tomu dodáva, že grafické jadro je dvakrát rýchlejšie ako grafické jadro Intel i7. Toto sa určite bude v testoch detailne porovnať, keďže ani Intel nelení a v týchto dňoch ohlásil nové procesory Broadwell-H s novou verziou grafického jadra Iris 6200, ktoré má byť takisto dvakrát výkonnejšie ako predchádzajúce jadro.

AMD na Computexe prezentuje hlavne APU a grafiky si odložilo na E3, ale napriek tomu ukázalo samotný čip Fiji s pamäťou HBM, ktorý bude poháňať najvýkonnejšiu sériu grafík AMD. Či bude výkonnejšia ako 980ti alebo Titan X, ešte uvidíme.

amd-vypustilo-carrizo,-siestu--image-880-450.jpg

Zdroj: sector.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá