Image
4.6.2015 0 Comments

AMD vypustilo Carrizo, šiestu generáciu svojich čipov APU

amd-vypustilo-carrizo,-siestu--image-657.jpg.png Jedna vec, ktorú AMD vie robiť veľmi dobre, sú procesory APU. Ponúkajú decentný výpočtový výkon, ako aj slušný grafický výkon. Nakoniec má svoje procesory v oboch aktuálnych konzolách a možno sa k nim pridá aj Nintendo.

Na PC je to však len priemerný výkon, vhodný do notebookov. A práve tam sú nové procesory Carrizo určené. Konkrétne nimi AMD mieri do 400- až 700-dolárových notebookov, ktoré činia štvrtinu predaja PC a viac ako tretinu predaja notebookov.

Najvýkonnejšia verzia Carriza ponúka 12 jadier, a to 4 procesorové a 8 grafických, ktoré pri 35 wattoch zvládnu 1080p rozlíšenie v DOTA 2 na maxime pri približne 37 fps (na presnejšie benchmarky si ešte počkáme z recenzií). Ukazuje tým aj to, na aké hry je APU určené, ale dopĺňa to Dual GPU benchmarkom, kde sa APU môže spojiť s externým čipom a spustiť decentne napríklad Dirt Rally alebo Starcraft 2. Ale hry pri Carrize tlačia na efektívnosť, ktorá je podľa grafov AMD dvojnásobne vyššia oproti predošlému jadru Kaveri.


AMD k tomu dodáva, že grafické jadro je dvakrát rýchlejšie ako grafické jadro Intel i7. Toto sa určite bude v testoch detailne porovnať, keďže ani Intel nelení a v týchto dňoch ohlásil nové procesory Broadwell-H s novou verziou grafického jadra Iris 6200, ktoré má byť takisto dvakrát výkonnejšie ako predchádzajúce jadro.

AMD na Computexe prezentuje hlavne APU a grafiky si odložilo na E3, ale napriek tomu ukázalo samotný čip Fiji s pamäťou HBM, ktorý bude poháňať najvýkonnejšiu sériu grafík AMD. Či bude výkonnejšia ako 980ti alebo Titan X, ešte uvidíme.

amd-vypustilo-carrizo,-siestu--image-880-450.jpg

Zdroj: sector.sk


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Lenovo Yoga Book a Lenovo Yoga 910 prichádzajú na slovenský trh

19.10.2016 00:08

Spoločnosť Lenovo predstavila na tlačovej konferencii dvojicu horúcich noviniek ktoré boli po prvý krát uvedené na veľtrhu IFA v Berlíne. Prvou z nich je štýlový notebook Lenovo Yoga 910. Notebook up ...

Produkty 1

Ockel Sirius A – plnohodnotný počítač s Windows 10, 6" dotykovým displejom a podporou 4K videa

19.10.2016 00:22

Minipočítače so systémom Windows 10 predstavilo v poslednom čase viacero spoločností. Patrí k nim aj firma Ockel, vyvíjajúca mini PC s Windows 10, ktoré sa zmestí do dlane. Zaujímavé zariadenie s názv ...

Produkty

Nový Chromebook Pro od Samsungu zvládne 4K video a bude vybavený digitálnym perom

19.10.2016 00:19

Podľa uniknutých informácií má Samsung pridať ďalšie zariadenie do rozrastajúceho sa zoznamu chromebookov typu 2-v-1 a s 360-stupňovými pántmi.  Bude to 12,3-palcový Chromebook Pro s dotykovým displej ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá