Image
4.6.2015 0 Comments

AMD vypustilo Carrizo, šiestu generáciu svojich čipov APU

amd-vypustilo-carrizo,-siestu--image-657.jpg.png Jedna vec, ktorú AMD vie robiť veľmi dobre, sú procesory APU. Ponúkajú decentný výpočtový výkon, ako aj slušný grafický výkon. Nakoniec má svoje procesory v oboch aktuálnych konzolách a možno sa k nim pridá aj Nintendo.

Na PC je to však len priemerný výkon, vhodný do notebookov. A práve tam sú nové procesory Carrizo určené. Konkrétne nimi AMD mieri do 400- až 700-dolárových notebookov, ktoré činia štvrtinu predaja PC a viac ako tretinu predaja notebookov.

Najvýkonnejšia verzia Carriza ponúka 12 jadier, a to 4 procesorové a 8 grafických, ktoré pri 35 wattoch zvládnu 1080p rozlíšenie v DOTA 2 na maxime pri približne 37 fps (na presnejšie benchmarky si ešte počkáme z recenzií). Ukazuje tým aj to, na aké hry je APU určené, ale dopĺňa to Dual GPU benchmarkom, kde sa APU môže spojiť s externým čipom a spustiť decentne napríklad Dirt Rally alebo Starcraft 2. Ale hry pri Carrize tlačia na efektívnosť, ktorá je podľa grafov AMD dvojnásobne vyššia oproti predošlému jadru Kaveri.


AMD k tomu dodáva, že grafické jadro je dvakrát rýchlejšie ako grafické jadro Intel i7. Toto sa určite bude v testoch detailne porovnať, keďže ani Intel nelení a v týchto dňoch ohlásil nové procesory Broadwell-H s novou verziou grafického jadra Iris 6200, ktoré má byť takisto dvakrát výkonnejšie ako predchádzajúce jadro.

AMD na Computexe prezentuje hlavne APU a grafiky si odložilo na E3, ale napriek tomu ukázalo samotný čip Fiji s pamäťou HBM, ktorý bude poháňať najvýkonnejšiu sériu grafík AMD. Či bude výkonnejšia ako 980ti alebo Titan X, ešte uvidíme.

amd-vypustilo-carrizo,-siestu--image-880-450.jpg

Zdroj: sector.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dohady: Samsung prinesie prvý skladateľný smartfón v druhej polovici tohto roka

17.01.2017 00:28

Podľa zvestí z Číny má Samsung oficiálne predstaviť svoj prvý skladací smartfón v treťom či štvrtom štvrťroku tohto roka, no presný termín ešte nebol odhalený. Správa pochádza z príspevku na webe Weib ...

Produkty

Opera predstavila Neon. Bude takto vyzerať budúcnosť prehliadania webu?

17.01.2017 00:25

Spoločnosť Opera Software ukázala novú koncepciu svojho webového prehliadač a názvom Opera Neon. Podľa vývojárov vraj ponúka „pohľad do budúcnosti desktopových prehliadačov“. Základom je takisto Chro ...

Produkty

Google používa strojové učenie na zníženie dátovej spotreby pri obrázkoch s vysokým rozlíšením

17.01.2017 00:22

Vlani v novembri Google predstavil technológiu RAISR (Rapid and Accurate Image Super-Resolution). Ide o metódu interpolácie, ktorá má zlepšiť zobrazenie fotiek s nízkym rozlíšením a ušetriť dátové pre ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá