Image
14.8.2014 0 Comments

AMD upraví 64-bitové procesory ARM podľa želania zákazníkov

AMD_64_Bit.jpg Výrobca procesorov je vraj pripravený v prípade záujmu prispôsobiť serverové procesory požiadavkám zákazníkov. Už kedysi takto na zákazku vyrobil procesory pre herné konzoly Xbox One a PlayStation 4.

O teoretickej možnosti prispôsobenia 64-bitových procesorov ARM informoval na konferencii Hot Chips v kalifornskom Cupertine počas svojho vystúpenia vývojár AMD Sean White.

Procesory z dielne AMD teraz nachádzajú uplatnenie predovšetkým v mobilných zariadeniach a po serveroch zatiaľ skôr len pokukujú. Na druhej strane tu existuje silný dopyt po lacných procesoroch pre hostingové a cloudové služby. V AMD veria, že na novom trhu uspejú s procesormi architektúry ARM, ktoré zvládnu obslúžiť tento typ aplikácií a pritom ponúknu nízku energetickú spotrebu.

64-bitové servery ARM sú zatiaľ neznámy pojem, podľa AMD sa však jeho procesory v týchto zariadeniach objavia ešte do konca tohto roka. Spoločnosť podľa Whita disponuje tým, čo nazýva flexibilitou architektúry, takže môže ľahko upraviť procesory podľa želania zákazníkov. Ako príklad White uvádza špecifické procesory pre herné konzoly od Microsoftu a Sony.

AMD začalo klásť väčší dôraz na zákazkové procesory v reakcii na zlý vývoj na trhu s PC. Napríklad len spomínaných procesorov pre herné konzoly spoločnosť ročne vyrobí milióny kusov.

AMD sa na Hot Chips pochválilo aj technickými detailmi prvého 64-bitového procesora ARM, nazvaného Opteron A1100 a s kódovým označením Seattle. Niektorí výrobcovia serverových riešení už tento procesor dokonca majú na účely testovania. Do obehu by vraj prvé servery s týmto procesorom mohli ísť ešte tento rok alebo začiatkom budúceho roka.

Seattle je vybavený dvoma pamäťovými kanálmi - DDR3 a DDR4. Novinkou na procesoroch ARM je pamäť typu ECC, ktorá hrá dôležitú úlohu pri korekcii dát. Každý z CPU Seattle potom podporuje až 128 GB pamäte, zatiaľ čo 32-bitová verzia procesora podporuje len 4 GB. AMD už medzi vybraných zákazníkov rozdalo referenčné dosky s novým procesorom na účely vývoja a testovania aplikácií.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Alternatívna klávesnica SwiftKey je zadarmo. Bezplatne si môžete stiahnuť už aj motívy

05.12.2016 00:19

SwiftKey pred dvoma rokmi svoju dovtedy platenú aplikáciu šikovnej klávesnice sprístupnil zadarmo. Dnes podporuje už vyše 100 jazykov a má viac ako 250 miliónov používateľov. Zdrojom príjmov zostali i ...

Produkty 1

Google inovoval AdWords, zákazníci budú môcť poslať inzerentom SMSky

05.12.2016 00:16

Google AdWords je rozšírenie, pomocou ktorého môžu zákazníci poslať firme textovú správu na mobilný telefón priamo z vyhľadávania. V týchto dňoch k nemu Google pridáva technológiu click-to-message, kt ...

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá