Image
14.8.2014 0 Comments

AMD upraví 64-bitové procesory ARM podľa želania zákazníkov

AMD_64_Bit.jpg Výrobca procesorov je vraj pripravený v prípade záujmu prispôsobiť serverové procesory požiadavkám zákazníkov. Už kedysi takto na zákazku vyrobil procesory pre herné konzoly Xbox One a PlayStation 4.

O teoretickej možnosti prispôsobenia 64-bitových procesorov ARM informoval na konferencii Hot Chips v kalifornskom Cupertine počas svojho vystúpenia vývojár AMD Sean White.

Procesory z dielne AMD teraz nachádzajú uplatnenie predovšetkým v mobilných zariadeniach a po serveroch zatiaľ skôr len pokukujú. Na druhej strane tu existuje silný dopyt po lacných procesoroch pre hostingové a cloudové služby. V AMD veria, že na novom trhu uspejú s procesormi architektúry ARM, ktoré zvládnu obslúžiť tento typ aplikácií a pritom ponúknu nízku energetickú spotrebu.

64-bitové servery ARM sú zatiaľ neznámy pojem, podľa AMD sa však jeho procesory v týchto zariadeniach objavia ešte do konca tohto roka. Spoločnosť podľa Whita disponuje tým, čo nazýva flexibilitou architektúry, takže môže ľahko upraviť procesory podľa želania zákazníkov. Ako príklad White uvádza špecifické procesory pre herné konzoly od Microsoftu a Sony.

AMD začalo klásť väčší dôraz na zákazkové procesory v reakcii na zlý vývoj na trhu s PC. Napríklad len spomínaných procesorov pre herné konzoly spoločnosť ročne vyrobí milióny kusov.

AMD sa na Hot Chips pochválilo aj technickými detailmi prvého 64-bitového procesora ARM, nazvaného Opteron A1100 a s kódovým označením Seattle. Niektorí výrobcovia serverových riešení už tento procesor dokonca majú na účely testovania. Do obehu by vraj prvé servery s týmto procesorom mohli ísť ešte tento rok alebo začiatkom budúceho roka.

Seattle je vybavený dvoma pamäťovými kanálmi - DDR3 a DDR4. Novinkou na procesoroch ARM je pamäť typu ECC, ktorá hrá dôležitú úlohu pri korekcii dát. Každý z CPU Seattle potom podporuje až 128 GB pamäte, zatiaľ čo 32-bitová verzia procesora podporuje len 4 GB. AMD už medzi vybraných zákazníkov rozdalo referenčné dosky s novým procesorom na účely vývoja a testovania aplikácií.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Lenovo Yoga Book a Lenovo Yoga 910 prichádzajú na slovenský trh

19.10.2016 00:08

Spoločnosť Lenovo predstavila na tlačovej konferencii dvojicu horúcich noviniek ktoré boli po prvý krát uvedené na veľtrhu IFA v Berlíne. Prvou z nich je štýlový notebook Lenovo Yoga 910. Notebook up ...

Produkty

Microsoft Ignite 2016: novinky pre Azure, Windows Server 2016, Edge, Office 365 a ďalšie produkty

20.10.2016 00:10

Druhý ročník konferencie IT profesionálov Microsoft Ignite sa konal v americkej Atlante koncom septembra. Stretlo sa tu viac ako 25 000 odborníkov, aby si vypočuli 130 prednášok.   Hneď prvý deň ohlá ...

Produkty

Vensmile K8 – minipočítač s touchpadom, zabudovaný do flexibilnej klávesnice

20.10.2016 00:13

Teraz, keď sa všetky súčasti počítača dajú vtesnať do zariadenia, ktoré sa zmestí do vrecka, výrobcovia experimentujú s rôznymi  rozmermi a tvarmi. Už sme videli počítač zabudovaný do skladateľnej klá ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá