Image
14.8.2014 0 Comments

AMD upraví 64-bitové procesory ARM podľa želania zákazníkov

AMD_64_Bit.jpg Výrobca procesorov je vraj pripravený v prípade záujmu prispôsobiť serverové procesory požiadavkám zákazníkov. Už kedysi takto na zákazku vyrobil procesory pre herné konzoly Xbox One a PlayStation 4.

O teoretickej možnosti prispôsobenia 64-bitových procesorov ARM informoval na konferencii Hot Chips v kalifornskom Cupertine počas svojho vystúpenia vývojár AMD Sean White.

Procesory z dielne AMD teraz nachádzajú uplatnenie predovšetkým v mobilných zariadeniach a po serveroch zatiaľ skôr len pokukujú. Na druhej strane tu existuje silný dopyt po lacných procesoroch pre hostingové a cloudové služby. V AMD veria, že na novom trhu uspejú s procesormi architektúry ARM, ktoré zvládnu obslúžiť tento typ aplikácií a pritom ponúknu nízku energetickú spotrebu.

64-bitové servery ARM sú zatiaľ neznámy pojem, podľa AMD sa však jeho procesory v týchto zariadeniach objavia ešte do konca tohto roka. Spoločnosť podľa Whita disponuje tým, čo nazýva flexibilitou architektúry, takže môže ľahko upraviť procesory podľa želania zákazníkov. Ako príklad White uvádza špecifické procesory pre herné konzoly od Microsoftu a Sony.

AMD začalo klásť väčší dôraz na zákazkové procesory v reakcii na zlý vývoj na trhu s PC. Napríklad len spomínaných procesorov pre herné konzoly spoločnosť ročne vyrobí milióny kusov.

AMD sa na Hot Chips pochválilo aj technickými detailmi prvého 64-bitového procesora ARM, nazvaného Opteron A1100 a s kódovým označením Seattle. Niektorí výrobcovia serverových riešení už tento procesor dokonca majú na účely testovania. Do obehu by vraj prvé servery s týmto procesorom mohli ísť ešte tento rok alebo začiatkom budúceho roka.

Seattle je vybavený dvoma pamäťovými kanálmi - DDR3 a DDR4. Novinkou na procesoroch ARM je pamäť typu ECC, ktorá hrá dôležitú úlohu pri korekcii dát. Každý z CPU Seattle potom podporuje až 128 GB pamäte, zatiaľ čo 32-bitová verzia procesora podporuje len 4 GB. AMD už medzi vybraných zákazníkov rozdalo referenčné dosky s novým procesorom na účely vývoja a testovania aplikácií.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá