Image
2.10.2012 0 Comments

AMD sprístupní aplikácie pre Android vo Windows

BlueStacks.jpg Spoločnosť BlueStacks začala spoluprácu s výrobcom procesorov AMD. Emulácia OS Android v počítačoch s procesormi AMD a systémom Windows umožní spúšťanie aplikácií z Google Play.

Používatelia, ktorí budú chcieť používať niektoré aplikácie určené pre Android, ich budú môcť ľahko nainštalovať do systému Windows (vrátane Windows 8), ak bude ich počítač vybavený procesorom AMD. Pomôcť by im v tom mal emulátor BlueStacks App Player. Systém Cloud Connect spoločnosti BlueStacks získa prístup do trhovisko AppZone, ktoré spravuje AMD, a umožní tak používateľom zdieľať aplikácie z prístrojov s Androidom v počítači s procesorom AMD.

Aplikácie určené pre Android spustené prostredníctvom trhoviska AppZone budú môcť naplno využívať technológie grafickej akcelerácie AMD, a to tak v prípade samostatnej grafickej karty, ako aj grafického jadra integrovaného do hlavného procesora.

AMD sa tiež snaží presvedčiť výrobcov počítačov využívajúcich procesory tejto značky, aby svoje produkty dodávali s predinštalovanými trhoviskom AppZone. Tým im totiž ponúknu možnosť okamžite používať aplikácie určené pre operačný systém Android.

BlueStack predviedol skúšobnú verziu App Playera pre Windows v minulom roku a tento rok v júli predstavil aj verziu pre OS X, takže aplikácie pre Android si môžu vyskúšať aj používatelia počítačov Apple. Spoločnosť ponúka aj aplikáciu Cloud Connect, ktorá umožňuje synchronizáciu aplikácií s mobilným prístrojom s OS Android. Z obchodu Google Play si ju už stiahlo viac ako 100-tisíc používateľov. Strategická spolupráca s AMD môže počet používateľov podstatne zvýšiť.

Zdroj: computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá