Image
2.10.2012 0 Comments

AMD sprístupní aplikácie pre Android vo Windows

BlueStacks.jpg Spoločnosť BlueStacks začala spoluprácu s výrobcom procesorov AMD. Emulácia OS Android v počítačoch s procesormi AMD a systémom Windows umožní spúšťanie aplikácií z Google Play.

Používatelia, ktorí budú chcieť používať niektoré aplikácie určené pre Android, ich budú môcť ľahko nainštalovať do systému Windows (vrátane Windows 8), ak bude ich počítač vybavený procesorom AMD. Pomôcť by im v tom mal emulátor BlueStacks App Player. Systém Cloud Connect spoločnosti BlueStacks získa prístup do trhovisko AppZone, ktoré spravuje AMD, a umožní tak používateľom zdieľať aplikácie z prístrojov s Androidom v počítači s procesorom AMD.

Aplikácie určené pre Android spustené prostredníctvom trhoviska AppZone budú môcť naplno využívať technológie grafickej akcelerácie AMD, a to tak v prípade samostatnej grafickej karty, ako aj grafického jadra integrovaného do hlavného procesora.

AMD sa tiež snaží presvedčiť výrobcov počítačov využívajúcich procesory tejto značky, aby svoje produkty dodávali s predinštalovanými trhoviskom AppZone. Tým im totiž ponúknu možnosť okamžite používať aplikácie určené pre operačný systém Android.

BlueStack predviedol skúšobnú verziu App Playera pre Windows v minulom roku a tento rok v júli predstavil aj verziu pre OS X, takže aplikácie pre Android si môžu vyskúšať aj používatelia počítačov Apple. Spoločnosť ponúka aj aplikáciu Cloud Connect, ktorá umožňuje synchronizáciu aplikácií s mobilným prístrojom s OS Android. Z obchodu Google Play si ju už stiahlo viac ako 100-tisíc používateľov. Strategická spolupráca s AMD môže počet používateľov podstatne zvýšiť.

Zdroj: computerworld.cz


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá