Image
2.10.2012 0 Comments

AMD sprístupní aplikácie pre Android vo Windows

BlueStacks.jpg Spoločnosť BlueStacks začala spoluprácu s výrobcom procesorov AMD. Emulácia OS Android v počítačoch s procesormi AMD a systémom Windows umožní spúšťanie aplikácií z Google Play.

Používatelia, ktorí budú chcieť používať niektoré aplikácie určené pre Android, ich budú môcť ľahko nainštalovať do systému Windows (vrátane Windows 8), ak bude ich počítač vybavený procesorom AMD. Pomôcť by im v tom mal emulátor BlueStacks App Player. Systém Cloud Connect spoločnosti BlueStacks získa prístup do trhovisko AppZone, ktoré spravuje AMD, a umožní tak používateľom zdieľať aplikácie z prístrojov s Androidom v počítači s procesorom AMD.

Aplikácie určené pre Android spustené prostredníctvom trhoviska AppZone budú môcť naplno využívať technológie grafickej akcelerácie AMD, a to tak v prípade samostatnej grafickej karty, ako aj grafického jadra integrovaného do hlavného procesora.

AMD sa tiež snaží presvedčiť výrobcov počítačov využívajúcich procesory tejto značky, aby svoje produkty dodávali s predinštalovanými trhoviskom AppZone. Tým im totiž ponúknu možnosť okamžite používať aplikácie určené pre operačný systém Android.

BlueStack predviedol skúšobnú verziu App Playera pre Windows v minulom roku a tento rok v júli predstavil aj verziu pre OS X, takže aplikácie pre Android si môžu vyskúšať aj používatelia počítačov Apple. Spoločnosť ponúka aj aplikáciu Cloud Connect, ktorá umožňuje synchronizáciu aplikácií s mobilným prístrojom s OS Android. Z obchodu Google Play si ju už stiahlo viac ako 100-tisíc používateľov. Strategická spolupráca s AMD môže počet používateľov podstatne zvýšiť.

Zdroj: computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Alternatívna klávesnica SwiftKey je zadarmo. Bezplatne si môžete stiahnuť už aj motívy

05.12.2016 00:19

SwiftKey pred dvoma rokmi svoju dovtedy platenú aplikáciu šikovnej klávesnice sprístupnil zadarmo. Dnes podporuje už vyše 100 jazykov a má viac ako 250 miliónov používateľov. Zdrojom príjmov zostali i ...

Produkty 1

Google inovoval AdWords, zákazníci budú môcť poslať inzerentom SMSky

05.12.2016 00:16

Google AdWords je rozšírenie, pomocou ktorého môžu zákazníci poslať firme textovú správu na mobilný telefón priamo z vyhľadávania. V týchto dňoch k nemu Google pridáva technológiu click-to-message, kt ...

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá