Image
17.3.2016 0 Comments

AMD predstavilo najrýchlejšiu grafiku na svete. Radeon Pro Duo má výkon 16 TFLOPS

AMD oficiálne oznámilo meno svojej novej dvojčipovej grafickej karty. Bude sa volať Radeon Pro Duo a bude kombinovať dve GPU najvyššej triedy Fiji (použité aj vo Fury X a Fury Nano), čím sa dosiahne výpočtový výkon 16 TFLOPS. A pýtate sa na cenu za takýto výkon? Bude stáť 1499 dolárov a na trh by sa mala dostať v druhom štvrťroku tohto roka.

Hoci sa cena môže zdať privysoká, treba si uvedomiť, že je to podstatne menej, ako bola uvádzacia cena dual-GPU spoločnosti nVidia. Titan Z sa predával spočiatku za 3000 dolárov, potom zlacnel na 2000 USD. Aj predchádzajúca dual-GPU karta AMD R9 295X2 stála najprv 1500 dolárov, no po niekoľkých mesiacoch cena klesla pod 1000 dolárov.

Obe GPU na Radeone Pro Duo majú 4096 stream procesorov, 256 textúrovacích jednotiek a 256 ROPs. Pracovný takt oboch GPU sa pohybuje okolo 1,0 GHz, priepustnosť 4096-bitovej zbernice je 512 GB/s. Podobne ako Fury X je aj Radeon Pro Duo chladený vodou prostredníctvom all-in-one jednotky so 120 mm externým radiátorom.

AMD nezverejnilo presné údaje o rozmeroch, ale zdá sa, že karta bude podstatne menšia ako obrovský R9 295X2 s dĺžkou 307 mm. Radeon Pro Duo však bude presahovať štandardnú výšku karty PCIe, takže sa nemusí zmestiť do každej pozície. AMD neuvádza ani presné údaje o spotrebe, ale karta vyžaduje tri 8-pinové napájacie konektory PCIe, takže je pravdepodobné, že bude potrebovať silný napájací zdroj – okolo 500 W či viac.

Karta je dvojslotová a má štyri obrazové výstupy DisplayPort. To naznačuje, že hoci si ju budú môcť kúpiť aj bežní spotrebitelia, je určená predovšetkým profesionálom – tvorcom obsahu pre VR.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Modulárna stavebnica CellRobot umožní zhotoviť robota z gúľ

16.01.2017 00:20

Čínska spoločnosť KEY predvádzala na CES 2017 unikátnu stavebnicu, ktorá umožní postaviť robota pozostávajúceho z gúľ. Jadrom systému CellRobot je jednotka, v ktorej sídli CPU a batéria. Okrem toho o ...

Produkty

Nové procesory Intelu možno napadnúť cez port USB. Netreba špeciálne vybavenie a útok nemožno ani detegovať

16.01.2017 00:35

Výskumníci zo spoločnosti Positive Technologies odhalili, že niektoré nové procesory Intelu obsahujú rozhranie JTAG (Joint Test Action Group) na ladenie a konfiguráciu, prístupné cez porty USB 3.0, kt ...

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá