12.5.2016 0 Comments

ACREA SR predstavuje novú verziu IBM SPSS Statistics

Vývoj jedného z najrozšírenejších štatistických softwarov IBM SPSS Statistics ide neustále dopredu a vďaka tomu môžeme, tak ako každý rok, uviesť na trh novú verziu softwaru SPSS Statistics 24.

Analýza dát je nástrojom k dosiahnutiu cieľov organizácií a plní čím ďalej tím dôležitejšiu úlohu v rozhodovaní. ACREA SR, spoločnosť poskytujúca kompletné riešenie v oblasti analýzy a spracovávaní dát, teraz predstavuje novinky verzie 24 analytického softwaru SPSS Statistics.

V SPSS Statistics 24 nájdete nový spôsob práce so zdrojom programových doplnkov od tretích strán na Statistics Extension Hub. Extensions Hub je nové prostredie pre správu a získanie doplnkov, kde nájdete, stiahnete a prípadne aktualizujete doplnky založené na syntaxi SPSS, ktorá môže pristupovať k programu Python alebo R. SPSS Statistics tak opäť prehlbuje spoluprácu s voľne dostupnými programami a ich širokou užívateľskou základňou.

Spôsob načítania a zápisu dát z externých zdrojov vo verzii 24 obsahuje lepšie rozpoznávanie typu premenných a iné funkcie, ktoré jej od začiatku uľahčujú prácu s dátovými súbormi.

Základný modul SPSS Statistics Base tak už obsahuje funkcie, ako sú geopriestorové analýzy, ktoré dovoľujú preskúmať vzťahy medzi dátami vzhľadom k príslušnej geografickej polohe a odhaliť tak hlbšie poznatky o ľuďoch a udalostiach. Časopriestorové predikcie hľadajú trendy naprieč časom a priestorom, čo umožňuje predpovedať významné oblasti a určovať, ako sa tieto oblasti menia v čase. Tieto metódy sa využívajú napríklad pri správe budov alebo k analýze výkonnosti pobočiek.  Zovšeobecnené priestorové asociačné pravidlá môžu byť využité k predpovedi pravdepodobnosti výskytu kriminality na základe demografických znalostí o regiónoch.

Software je poskytovaný taktiež formou troch balíčkov: Standard, Professional a Premium. Zoskupením podstatných funkcií do jednotlivých balíčkov získate metódy a funkcie, ktoré sú potrebné pre vykonanie analýz vedúcich k úspechu firmy.

Novú verziu IBM SPSS Statistics alebo trial licenciu k vyskúšaniu zdarma je možné získať kontaktovaním spoločnosti ACREA, ktorá Vám tento software na českom a slovenskom trhu poskytuje už viac ako 15 rokov. 

Autor: TS IBM

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

MV: Občianske s elektronickým podpisom možno vybaviť aj v sobotu

03.12.2016 00:10

Občianske preukazy so zaručeným elektronickým podpisom si občania budú môcť vybaviť aj túto sobotu. Otvorené budú všetky pracoviská dokladov v Bratislave, a to od 08:00 do 13:00. V tom istom čase vyba ...

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá