12.5.2016 0 Comments

ACREA SR predstavuje novú verziu IBM SPSS Statistics

Vývoj jedného z najrozšírenejších štatistických softwarov IBM SPSS Statistics ide neustále dopredu a vďaka tomu môžeme, tak ako každý rok, uviesť na trh novú verziu softwaru SPSS Statistics 24.

Analýza dát je nástrojom k dosiahnutiu cieľov organizácií a plní čím ďalej tím dôležitejšiu úlohu v rozhodovaní. ACREA SR, spoločnosť poskytujúca kompletné riešenie v oblasti analýzy a spracovávaní dát, teraz predstavuje novinky verzie 24 analytického softwaru SPSS Statistics.

V SPSS Statistics 24 nájdete nový spôsob práce so zdrojom programových doplnkov od tretích strán na Statistics Extension Hub. Extensions Hub je nové prostredie pre správu a získanie doplnkov, kde nájdete, stiahnete a prípadne aktualizujete doplnky založené na syntaxi SPSS, ktorá môže pristupovať k programu Python alebo R. SPSS Statistics tak opäť prehlbuje spoluprácu s voľne dostupnými programami a ich širokou užívateľskou základňou.

Spôsob načítania a zápisu dát z externých zdrojov vo verzii 24 obsahuje lepšie rozpoznávanie typu premenných a iné funkcie, ktoré jej od začiatku uľahčujú prácu s dátovými súbormi.

Základný modul SPSS Statistics Base tak už obsahuje funkcie, ako sú geopriestorové analýzy, ktoré dovoľujú preskúmať vzťahy medzi dátami vzhľadom k príslušnej geografickej polohe a odhaliť tak hlbšie poznatky o ľuďoch a udalostiach. Časopriestorové predikcie hľadajú trendy naprieč časom a priestorom, čo umožňuje predpovedať významné oblasti a určovať, ako sa tieto oblasti menia v čase. Tieto metódy sa využívajú napríklad pri správe budov alebo k analýze výkonnosti pobočiek.  Zovšeobecnené priestorové asociačné pravidlá môžu byť využité k predpovedi pravdepodobnosti výskytu kriminality na základe demografických znalostí o regiónoch.

Software je poskytovaný taktiež formou troch balíčkov: Standard, Professional a Premium. Zoskupením podstatných funkcií do jednotlivých balíčkov získate metódy a funkcie, ktoré sú potrebné pre vykonanie analýz vedúcich k úspechu firmy.

Novú verziu IBM SPSS Statistics alebo trial licenciu k vyskúšaniu zdarma je možné získať kontaktovaním spoločnosti ACREA, ktorá Vám tento software na českom a slovenskom trhu poskytuje už viac ako 15 rokov. 

Autor: TS IBM

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá