12.5.2016 0 Comments

ACREA SR predstavuje novú verziu IBM SPSS Statistics

Vývoj jedného z najrozšírenejších štatistických softwarov IBM SPSS Statistics ide neustále dopredu a vďaka tomu môžeme, tak ako každý rok, uviesť na trh novú verziu softwaru SPSS Statistics 24.

Analýza dát je nástrojom k dosiahnutiu cieľov organizácií a plní čím ďalej tím dôležitejšiu úlohu v rozhodovaní. ACREA SR, spoločnosť poskytujúca kompletné riešenie v oblasti analýzy a spracovávaní dát, teraz predstavuje novinky verzie 24 analytického softwaru SPSS Statistics.

V SPSS Statistics 24 nájdete nový spôsob práce so zdrojom programových doplnkov od tretích strán na Statistics Extension Hub. Extensions Hub je nové prostredie pre správu a získanie doplnkov, kde nájdete, stiahnete a prípadne aktualizujete doplnky založené na syntaxi SPSS, ktorá môže pristupovať k programu Python alebo R. SPSS Statistics tak opäť prehlbuje spoluprácu s voľne dostupnými programami a ich širokou užívateľskou základňou.

Spôsob načítania a zápisu dát z externých zdrojov vo verzii 24 obsahuje lepšie rozpoznávanie typu premenných a iné funkcie, ktoré jej od začiatku uľahčujú prácu s dátovými súbormi.

Základný modul SPSS Statistics Base tak už obsahuje funkcie, ako sú geopriestorové analýzy, ktoré dovoľujú preskúmať vzťahy medzi dátami vzhľadom k príslušnej geografickej polohe a odhaliť tak hlbšie poznatky o ľuďoch a udalostiach. Časopriestorové predikcie hľadajú trendy naprieč časom a priestorom, čo umožňuje predpovedať významné oblasti a určovať, ako sa tieto oblasti menia v čase. Tieto metódy sa využívajú napríklad pri správe budov alebo k analýze výkonnosti pobočiek.  Zovšeobecnené priestorové asociačné pravidlá môžu byť využité k predpovedi pravdepodobnosti výskytu kriminality na základe demografických znalostí o regiónoch.

Software je poskytovaný taktiež formou troch balíčkov: Standard, Professional a Premium. Zoskupením podstatných funkcií do jednotlivých balíčkov získate metódy a funkcie, ktoré sú potrebné pre vykonanie analýz vedúcich k úspechu firmy.

Novú verziu IBM SPSS Statistics alebo trial licenciu k vyskúšaniu zdarma je možné získať kontaktovaním spoločnosti ACREA, ktorá Vám tento software na českom a slovenskom trhu poskytuje už viac ako 15 rokov. 

Autor: TS IBM

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

UniControls vybaví systémom nadradeného riadenia ďalších 23 súprav metra v čínskom Chengde, hlavnom meste provincie S’-čchuan

18.01.2017 09:00

Spoločnosť UniControls, významný hráč a medzinárodne uznávaný dodávateľ riadiacich systémov a elektronických zariadení v oblastiach železničnej dopravy a priemyselného riadenia, uzatvorila ďalší z rad ...

Tlačové správy

freeSAT vlani ponúkol nové kanály, aplikácie i súťaže, viac zábavy príde i v roku 2017

18.01.2017 08:16

Nové kanály, skvelé ceny, prémiové televízie zdarma a množstvo zábavy – to všetko si mohli vlani vychutnávať zákazníci freeSAT-u na Slovensku. 27 nových kanálov Zákazníci freeSAT-u v roku 2016 získal ...

Tlačové správy

iOS platforma investičnej aplikácie

18.01.2017 08:10

FINAMIS koncom roka 2016 sprístupnil mobilnú aplikáciu pre operačný systém iOS spoločnosti Apple. Spustenie je v súlade s interným plánom a cieľovým termínom ukončenia vývoja. V prvej polovici 2016 F ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá