Image
23.9.2016 0 Comments

ABC Data: Predaje hier na slovenskom a českom trhu naďalej rastú. Budúcnosť je mobilná

Príjmy z predajov hier pre počítače a mobilné zariadenia i naďalej medziročne rastú a situácia na miestnych trhoch zodpovedá globálnym trendom. Spoločnosť ABC Data zverejnila najdôležitejšie regionálne údaje o predajoch a prognózy toho, čo môžeme na českom a slovenskom trhu očakávať v 4. štvrťroku 2016 a na začiatku roku 2017.

ABC Data s.r.o, miestna pobočka spoločnosti ABC Data S.A., dnes oznámila, že predaje herných produktov na slovenskom trhu počítačových hier rastú v súlade s globálnymi prognózami. Predaje herných produktov narástli na Slovensku medziročne o 40% v česku dokonca o 40%.

Spoločnosť Newzoo, ktorá sa zaoberá prieskumami trhu, vydala v polovici roku 2016 globálnu správu o predajoch herných produktov. Uvádza v nej, že celosvetovo dosiahnu predaje v roku 2016 trhovú hodnotu viac ako 99 miliárd dolárov. To predstavuje medziročný rast  8,5 %.  Predaje herných produktov v oblasti EMEA, ktorá tvorí 24 % celkových celosvetových predajov a do ktorej patrí Slovensko, Česko a ďalšie krajiny strednej Európy, medziročne stúpnu o 7,3 % na celkovú hodnotu 23,5 miliardy dolárov. Štatistické údaje pre strednú Európu ukazujú, že najväčšími trhmi v regióne sú v poradí podľa veľkosti Rusko, Poľsko a Ukrajina. Na štvrtom mieste sa nachádza Česko.

„Herné produkty predstavujú dôležitú a zaujímavú časť nášho produktového portfólia na slovenskom trhu. Distribuujeme špecializované počítačové myši, volanty, joysticky alebo hands-free komponenty od spoločností ako Modecom, Logitech, Razer alebo Trust. Najobľúbenejším titulom vlaňajška bola FIFA 16 a medzi obľúbené produkty patria aj herné myši a špecializované klávesnice,“ hovorí Jan Horáček, Business Unit Manager v spoločnosti ABC Data s.r.o.

Budúcnosť je mobilná

Správa spoločnosti Newzoo naznačuje aj to, že kľúčovým rastovým segmentom na globálnom trhu herných produktov sú hry pre mobilné zariadenia. Predpovedá, že globálne predaje hier pre mobilné zariadenia prinesú v roku 2016 príjmy vo výške takmer 37 miliárd dolárov a na globálnom trhu herných produktov budú mať podiel 37 %. Príjmy z príležitostného hrania webových hier však medziročne poklesli o 7,5 % a hry pre vreckové zariadenia zaznamenali pokles o 24 %. Spoločnosť Newzoo očakáva, že predaje hier pre mobilné zariadenia dosiahnu celosvetovo do roku 2019 hodnotu 52,5 miliardy dolárov.

Mobilné trendy sa prejavujú aj na českom a slovenskom trhu. „Hry pre mobilné zariadenia predstavujú celosvetovo veľmi zaujímavý trh. Podľa globálnych odhadov je v obchodoch s aplikáciami k dispozícii viac ako 800-tisíc hier, ku ktorým má jednoduchý prístup 3,5 miliardy používateľov smartfónov na celom svete, vrátane krajín strednej Európy ako je Slovensko a Česko. Ako spoločnosť, ktorá okrem smartfónov distribuuje hry a herné príslušenstvo, umožňujeme predajcom plniť potreby zákazníkov v akomkoľvek hernom prostredí. Postaráme sa, aby náruživí hráči mohli na miestnych trhoch hrať svoje obľúbené hry s použitím média, ktorému dávajú prednosť,“ dopĺňa Pavel Kocian, generálny riaditeľ spoločnosti ABC Data s.r.o.

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: Alcatel LINK ZONE - LTE (4G) Wifi router do vrecka

26.10.2016 11:30

Firma TCL Communication uvedla na český a slovenský trh LTE (4G) Wi-Fi router Alcatel LINK ZONE. Novinka poslouží jako mobilní přístupový bod k internetu pro až 15 různých zařízení s WiFi připojením. ...

Tlačové správy

Čína chce investovať na Slovensku – privítali by u nás logistické centrum

26.10.2016 11:10

Podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini dnes rokoval s delegáciou Medzinárodnej obchodnej komory Hodvábnej cesty (SRCIC – Silk Road Chamber of International Commerce, Hong K ...

Tlačové správy

ČR: Herný headset Cooler Master MasterPulse Pro s RGB, Bass FX a 7.1 kanálovým zvukom

26.10.2016 11:00

Společnost Cooler Master, lídr v oblasti designu a výroby počítačových komponent a periferií, uvádí na trh herní sluchátka MasterPulse Pro. Vylepšená verze předchozích MasterPulse Over-ear nabízí naví ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá