Image
13.1.2015 0 Comments

AB CryptoBox 600HD mini

Satelitný prijímač AB CryptoBox 600HD vo vyhotovení mini je unikátne zariadenie v superkompaktnom vyhotovení. Je to kombinácia digitálneho satelitného prijímača a multimediálneho prehrávača vo full HD rozlíšení 1080p a v minimalistickom tvare. Je určený predovšetkým pre používateľov, ktorí chcú svoj prijímač schovať, aby im nerušil dizajn obývačky.

Minimalistické vyhotovenie AB CryptoBox 600HD mini

V podstate z neho vidno len infračervený snímač, ktorý sa dá jednoducho prilepiť napr. na vonkajšiu stranu televízora. Tento snímač obsahuje pri prevádzke numerický LED displej s číslom naladeného kanála a kontrolku zapnutia/vypnutia. Jas tohto displeja sa dá nastaviť. Hardvérový základ tvorí dvojjadrový procesor so 600 MHz a vysokorýchlostná pamäť DDR III. Umožňuje pritom sledovanie satelitného vysielania, IPTV stream, ovládanie prijímača pomocou zariadení s Androidom a iOS, prehrávanie multimediálneho videa, obrázkov a hudby.

Rovnako si pomocou neho môžete nahrávať programy, a to aj s využitím sprievodcu EPG či využiť funkciu časového posuvu. Panel X-tras obsahuje hry, FTP Downloader, predpoveď počasia, prehliadač správ RSS, kurzový lístok, burzový index a pod. Na prednej strane sa nachádzajú dva porty USB, trochu netradične je tu pripojenie externého napájacieho adaptéra a externého snímača pre IR. Na zadnej strane je pripojenie satelitnej antény, port HDMI a eternetové pripojenie.

CRB-650HD-mini_2.jpg

Takto sa zobrazujú informácie na externom paneli/infraprijímači

Takisto je tu analógový výstup audio/video a optický audiovýstup SPDIF. Na pravej strane dole sa nachádza šachta na kódovaciu kartu. Je zaujímavé, že sa používa karta v plnej veľkosti a dosť veľká časť z nej vyčnieva z prístroja. Karta sa vkladá čipom dopredu a hore, s kartou Skylink Irdeto sme nemali žiadne problémy. Súčasťou dodávky je šikovný diaľkový ovládač a držiak na pripojenie prijímača na zadnú stranu televízora.

Hneď po zapnutí stačí zvoliť jednoduchú inštaláciu a presne za 56 sekúnd máte naladené slovenské a české kanály na satelite 19,2°E a 23,5°E. Prijímač si pritom správne nastaví aj porty DISEqC. Prepínanie kódovaných HD kanálov trvá asi 3 sekundy, pri SD signáloch sú to 2 sekundy. Ak máte prijímač pripojený na internet (cez eternet alebo s doplnkovým adaptérom USB na Wi-Fi či cez 3G), môžete sledovať aj videá z YouTube. Vtedy môžete prehrávať aj vysielanie IPTV internetových televízií. S aplikáciou G-MScreen (pre Android a iOS) sa dá jednak ovládať prijímač, ale aj sledovať živé vysielanie na mobilnom zariadení.

Cena: 65,90 EUR
Zapožičal: AB-COM, s. r. o.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Recenzie

Inovovaná služba DOCKitIN

08.11.2016 11:51

V septembrovom čísle sme predstavili túto zaujímavú službu, ktorá umožňuje spravovať vaše osobné papierové dokumenty, prípadne dokumenty živnostníka či malej firmy. Poskytne vám prístup do mobilnej ap ...

Recenzie

TOP WIN

08.11.2016 11:41

AutoCAD 360 Pre tých, ktorí sa chystajú vkročiť do sveta nákresov, náčrtov, návrhov a profesionálnej grafiky, je určená táto aplikácia. K dispozícii je zadarmo, no aj tak poskytuje niekoľko zaujímavý ...

Recenzie

Ochrana pre celú firmu: AVG Internet Security Business

08.11.2016 11:38

AVG sa i po odkúpení Avastom naďalej používa a napreduje. Výsledkom je nový build Internet Security, určený do podnikového prostredia (ďalej už iba ISB). Pozrime sa, čo a ako v rámci tohto balíka fung ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá