Image
1.7.2016 0 Comments

9 aplikácií pre roadtrip, ktoré vám uľahčia letné cestovanie

Pokiaľ ešte nemáte plány na leto a chcete si užiť lacné cestovanie po Európe, roadtrip môže byť pre vás tá správna voľba, ktorá vám prinesie jedinečné zážitky. Prinášame vám tipy na 9 aplikácií, ktoré vám nesmú chýbať v mobile, ak sa vydáte na cestu. 

Aj keď je neodmysliteľnou súčasťou dobrodružného cestovania a roadtripov určitá spontánnosť, vďaka moderným aplikáciám budete mať prehľad, čo vás na ceste čaká. Nechajte sa inšpirovať námetmi a dojmami ľudí, ktorí už podobnú cestu absolvovali pred vami, a predchádzajte niektorým problémom. Tu je 9 aplikácií, ktoré sa vám budú hodiť na cestu.

Na plánovanie cesty:

TripAdvisor

Prv ako vyrazíte, získajte odpoveď na všetky vaše otázky. Vyhľadá lety, skontroluje tisíce možných plánovaných ciest a nájde aj tie najnižšie ceny leteniek. Vyhľadajte a zarezervujte si pohodlný hotel alebo prenájom. Stiahnite si zadarmo farebného sprievodcu s úprimnými radami cestovateľov o tom, kde sa máte ubytovať, jesť a zabaviť sa.

AirBnB

Pokiaľ neradi bývate v hoteli a uprednostňujete zážitok z lokálnej skúsenosti vrátane ubytovania, najlepšie je nájsť súkromný prenájom izby alebo bytu. Na AirBnB si môžete vybrať z množstva krajín a miest, rovnako aj typov na ubytovanie – od malých chalúpok až po hrady. Iba v Prahe nájdete ponuku viac než 300 možností, kde si môžete zložiť hlavu.

Couchsurfing

Couchsurfing je pre silnejšie povahy. Pokiaľ však chcete spoznať pravú tvár každej krajiny, nie je nič lepšie. Miestni ľudia vás ubytujú u seba doma na pohovke. Budete sa s nimi deliť o byt, prípadne s nimi tráviť aj spoločný čas. Ako inak spoznáte skutočný život danej krajiny?

BlaBlaCar

Táto vychytená aplikácia vám pomôže dopraviť sa do vysnívanej destinácie lacno a efektívne. Táto cestovateľská aplikácia prepája vodičov s voľnými miestami v aute a cestujúcich, ktorí idú rovnakým smerom. Spoločne tak šetria životné prostredie i vlastné peňaženky tým, že zdieľajú náklady na cestu. Vďaka spolujazde sa vám dovolenka začne už cestou – stretnete skvelých ľudí a zažijete kopu zábavy. Cez aplikáciu s overenými profilmi totiž dopredu viete, s kým v aute pocestujete.

Weather.com

Zistíte informácie o aktuálnej teplote, pravdepodobnosti zrážok, rýchlosti a sile vetra a ďalšie užitočné údaje. Vďaka tomu môžete s predstihom naplánovať oblečenie, ktoré si na cestu nabalíte. Táto aplikácia je schopná zistiť predpoveď počasia až na desať dní dopredu.

Za jazdy:

Google Maps

Jednoducho a spoľahlivo vám pomôžu dostať sa do cieľovej destinácie. Okrem toho si môžete zvoliť, či sa chcete vyhnúť diaľniciam, a získať presný plán vašej cesty, predpokladanú dobu trvania a dokonca aktuálne informácie o doprave.

Spotify

Hudba je nevyhnutná na každý výlet. Práve preto sa hodí pribaliť si na výlet hudobnú aplikáciu. Vyberte si zoznam skladieb na cestovanie alebo si vytvorte vlastný zoznam obľúbenej hudby.

Po príchode do cieľovej destinácie:

Foursquare

Plánovanie i cestu máte úspešne za sebou. Pokiaľ dorazíte do cieľa hladní a neviete, kde sa dobre najesť, pomôže vám aplikácia Foursquare. Ponúka široký výber hodnotených reštaurácií alebo obchodov, ktoré stoja za návštevu. Na mape si zobrazíte presnú lokalitu miesta i adresu.

Instagram

To najdôležitejšie na koniec – pretože tie najcennejšie sú vždy vaše spomienky. Nezabudnite celý roadtrip zdokumentovať. Perfektne vám na to poslúži Instagram. Fotky môžete okamžite zdieľať s priateľmi alebo rodinou. Okrem toho i v tejto aplikácii nájdete pod jednotlivými hashtagmi veľa tipov na výlet v okolí destinácie alebo nevšedný výhľad. Zdieľajte a objavujte tipy s ostatnými cestovateľmi.

Zobrazit Galériu

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book, ktorý by mal výkonom knokautovať konkurenciu

27.10.2016 11:23

V stredu 26. októbra Microsoft predstavil novú zásadnú aktualizáciu Windows 10 s názvom Creators Update (CU), novinky z oblasti gamingu a profesionálny desktop z rodiny Surface. Prezentoval aj inovova ...

Produkty

Luxusný Xiaomi Mi Mix má 6,4“ displej bez rámčeka a so zaoblenými rohmi. Cena vás prekvapí

27.10.2016 00:25

Na nedávnom tlačovom podujatí, kde Xiaomi uviedlo smartfón Mi Note 2, bol predvedený aj ďalší telefón – Mi Mix. Hoci ho spoločnosť predstavila ako „koncept telefónu“, ukázalo sa, že si ho bude možné a ...

Produkty

Xiaomi Mi Note 2 sa veľmi nápadne podobá na Galaxy Note 7. Prichádza s globálnou podporou pásiem LTE

27.10.2016 00:13

Xiaomi v týchto dňoch predstavilo nový smartfón Mi Note 2, ktorý sa nápadne podobá na Samsung Note 7 (dúfajme, že riziko požiaru je menšie). Jeho špecifikácie sú vcelku impozantné: - 5,7-palcový zaob ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá