Image
16.6.2016 0 Comments

56 rokov futbalových dát vzdialených len na pár klikov myšou. Objavte históriu futbalového Eura a uvidíte aj jeho budúcnosť.

Softvérová spoločnosť Qlik predstavila futbalovú appku Qlik European Championship App, ktorá môže byť unikátnym zdrojom informácií, ale aj zábavy pre každého fanúšika pri sledovaní futbalového Eura. Aplikácia je bezplatná, je k dispozícii komukoľvek a funguje na akomkoľvek zariadení.

Appka spája dáta zo všetkých doterajších európskych šampionátov. Ponúka analýzy a štatistiky aktuálnych zápasov či skupín, detaily o hráčoch a pohľad ich efektivitu, analýzy žltých a červených kariet, striedaní, gólov a penált. Okrem toho si môžete pozrieť aj to, ktorý tím má najvyšší výškový a váhový priemer, či vývoj týchto parametrov v histórii. To všetko za ľubovoľné obdobie – či už za celú históriu, poslednú dekádu alebo EURO 2016.

Ovládanie aplikácie je jednoduché stačí pár klikov myšou a odpoveď je na svete. Výsledok sa zobrazí v prehľadnej forme – či už číselnom vyjadrení alebo jednoduchých grafoch. „Hoci je ovládanie naozaj intuitívne a jednoduché, je potrebné si uvedomiť, že robíte so špičkovým business intelligence nástrojom, v ktorého pozadí je veľmi silný analytický engine,“ hovorí Ondrej Javorka zo spoločnosti EMARK, ktorá je najväčším regionálnym partnerom Qliku. Viac informácií a názorné ukážky nájdete v tomto videu.

V appke si môžete pozrieť podrobné analýzy a štatistiky aktuálneho "Eura", ale aj jeho 56 ročnej histórie. Tu je malá ochutnávka (stav k 15.6., pred zápasmi):

  • Od roku 1960 na strelilo na Eure 364 futbalistov 601 gólov
  • Pravou nohou padlo 276 gólov, ľavačkou 143 gólov, hlavou 124, z penalty 45
  • Najviac gólov na Eure padá v druhom polčase medzi 50. a 55. minútou 
  • Penalta sa kopala v každom štvrtom zápase. 74 % z nich sa skončilo gólom
  • Futbalisti za 56 rokov narástli v priemere o 7 cm (1960 = 167,2 cm vs. 2016 = 183,2 cm)
  • Ondrej Duda strelil najrýchlejší gól medzi debutantmi na tohtoročnom Eure
  • Slováci sú v historických tabuľkách na druhom mieste v priemernom počte žltých kariet za zápas. V zatiaľ jedinom súboji sme ich dostali 5
  • V dnešnom zápase Slovákov proti Rusom appka vidí vyrovnané šance oboch tímov. Slovákom prisudzuje 50,6 % šancu na víťazstvo a ruskému tímu 49,4 %.

Qlik je svetovým lídrom v oblasti vizuálnych analýzy. Aplikácia Qlik European Championship App je postavená na prelomovom business intelligence riešení Qlik Sense. Najväčším partnerom Qliku v našom regióne je slovenská spoločnosť EMARK pôsobiaca na Slovensku, v Čechách aj v ďalších krajinách.

Viac informácií nájdete na stránke www.emark.sk

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Ako by mohli byť Slováci bohatší? Alternatívou sú Indexové fondy

08.12.2016 13:00

Skupina Across Private Investments (Across) si 9. januára 2017 pripomenie 15. výročie pôsobenia na slovenskom finančnom trhu. Špecializujeme sa na privátne investície. Pracovný tím tvoria skúsení inve ...

Tlačové správy

Nový monitor Philips s PowerSensorem nabízí ekologický výkon

08.12.2016 12:00

Společnost MMD představuje nový 24palcový LCD monitor, který zohledňuje zdraví uživatelů i naší planety. Přichází ve dvou variantách jako 240B7QPJEB a 240B7QPTEB a nabízí ekologické a uživatelsky přív ...

Tlačové správy

Nové domény si za lacnejšie kúpite aj v roku 2017

08.12.2016 11:15

Správca národnej domény .sk, spoločnosť SK-NIC, a. s., predlžuje platnosť akcií na podporu rastu počtu slovenských domén, ktorých už dnes máme na Slovensku viac ako 350-tisíc. Firmy aj jednotlivci bud ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá