Image
16.6.2016 0 Comments

56 rokov futbalových dát vzdialených len na pár klikov myšou. Objavte históriu futbalového Eura a uvidíte aj jeho budúcnosť.

Softvérová spoločnosť Qlik predstavila futbalovú appku Qlik European Championship App, ktorá môže byť unikátnym zdrojom informácií, ale aj zábavy pre každého fanúšika pri sledovaní futbalového Eura. Aplikácia je bezplatná, je k dispozícii komukoľvek a funguje na akomkoľvek zariadení.

Appka spája dáta zo všetkých doterajších európskych šampionátov. Ponúka analýzy a štatistiky aktuálnych zápasov či skupín, detaily o hráčoch a pohľad ich efektivitu, analýzy žltých a červených kariet, striedaní, gólov a penált. Okrem toho si môžete pozrieť aj to, ktorý tím má najvyšší výškový a váhový priemer, či vývoj týchto parametrov v histórii. To všetko za ľubovoľné obdobie – či už za celú históriu, poslednú dekádu alebo EURO 2016.

Ovládanie aplikácie je jednoduché stačí pár klikov myšou a odpoveď je na svete. Výsledok sa zobrazí v prehľadnej forme – či už číselnom vyjadrení alebo jednoduchých grafoch. „Hoci je ovládanie naozaj intuitívne a jednoduché, je potrebné si uvedomiť, že robíte so špičkovým business intelligence nástrojom, v ktorého pozadí je veľmi silný analytický engine,“ hovorí Ondrej Javorka zo spoločnosti EMARK, ktorá je najväčším regionálnym partnerom Qliku. Viac informácií a názorné ukážky nájdete v tomto videu.

V appke si môžete pozrieť podrobné analýzy a štatistiky aktuálneho "Eura", ale aj jeho 56 ročnej histórie. Tu je malá ochutnávka (stav k 15.6., pred zápasmi):

  • Od roku 1960 na strelilo na Eure 364 futbalistov 601 gólov
  • Pravou nohou padlo 276 gólov, ľavačkou 143 gólov, hlavou 124, z penalty 45
  • Najviac gólov na Eure padá v druhom polčase medzi 50. a 55. minútou 
  • Penalta sa kopala v každom štvrtom zápase. 74 % z nich sa skončilo gólom
  • Futbalisti za 56 rokov narástli v priemere o 7 cm (1960 = 167,2 cm vs. 2016 = 183,2 cm)
  • Ondrej Duda strelil najrýchlejší gól medzi debutantmi na tohtoročnom Eure
  • Slováci sú v historických tabuľkách na druhom mieste v priemernom počte žltých kariet za zápas. V zatiaľ jedinom súboji sme ich dostali 5
  • V dnešnom zápase Slovákov proti Rusom appka vidí vyrovnané šance oboch tímov. Slovákom prisudzuje 50,6 % šancu na víťazstvo a ruskému tímu 49,4 %.

Qlik je svetovým lídrom v oblasti vizuálnych analýzy. Aplikácia Qlik European Championship App je postavená na prelomovom business intelligence riešení Qlik Sense. Najväčším partnerom Qliku v našom regióne je slovenská spoločnosť EMARK pôsobiaca na Slovensku, v Čechách aj v ďalších krajinách.

Viac informácií nájdete na stránke www.emark.sk

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Seagate BackUp Plus Portable - první 2,5“ externí disk na světě s kapacitou 5 TB

25.10.2016 00:00

Seagate Technology, přední světový výrobce datových úložišť, uvede v listopadu na český a slovenský trh externí disk Backup Plus Portable, vůbec první 5TB přenosný disk na světě. Novinku zdobí elegant ...

Tlačové správy

Bezpilotná nákladná kozmická loď Cygnus dopravila k ISS 2300 kg nákladu

24.10.2016 15:37

Na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS) dorazil prvý náklad potravín a iného potrebného materiálu, ktorý tam po vyše dvojročnej prestávke dopravila vlastnou loďou i raketou súkromná americká spoločnosť ...

Tlačové správy

Ericsson zverejnil hospodárske výsledky za tretí štvrťrok 2016

24.10.2016 15:00

HLAVNÉ ÚDAJE ZA 3. ŠTVRŤROK •        Vykázané tržby a tržby upravené pre porovnateľné jednotky a zohľadňujúce zmeny výmenných kurzov medziročne poklesli o 14 %, predovšetkým v dôsledku vývoja v segme ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá