Image
12.3.2015 0 Comments

5 najlepšie platených pozícií v Googli. O ktorú by ste mali záujem?

google1.jpg Niet divu, že nejeden človek sníva o práci v spoločnosti, ako je Google. Ten si svojich najlepších ľudí cení natoľko, že je im ochotný zaplatiť za prácu priam rozprávkovo. Na základe anonymných dotazníkov, ktoré dobrovoľne vyplnili zamestnanci Googlu, uverejnila spoločnosť Glassdoor výšku platov (bez bonusov, ale v závislosti od skúseností) tých najlepších z nich.

Finančný riaditeľ - 339 009 dolárov

Jednu z najlepšie platených pozícií zastáva finančný riaditeľ, ktorý má zväčša za úlohu zaoberať sa finančnou politikou spoločnosti a jej strategickým riadením, ako aj zabezpečiť ekonomickú stabilitu a prosperitu firmy.

Technický riaditeľ - 272 370 dolárov

Osoba na pozícii technického riaditeľa Googlu zväčša dozerá na technickú stránku spoločnosti. Na to, aby sa ním človek mohol stať, musí sa preukázať viac než desaťročnými pracovnými skúsenosťami na takejto pozícii.

Obchodný riaditeľ - 253 287 dolárov

Postavenie obchodného riaditeľa si vyžaduje dobré strategické myslenie. Okrem toho, že ostáva v úzkom kontakte s vrcholovým vedením a zaoberá sa strategickým riadením i vývojom procesov, riadi aj projekty po boku výkonného tímu.

Produktový manažér - 247 996 dolárov

Za nejedným produktom, ktorým sa pýši Google po celom svete, stoja veľa ráz práve produktoví manažéri. Tí sú neodmysliteľnou súčasťou každého dôležitého projektu. Spolupracujú s obchodníkmi, softvérovými inžiniermi, marketingovými manažérmi a podieľajú sa na tvorbe každého projektu.

Senior inžinier - 207 555 dolárov

Podobne ako finančný riaditeľ aj softvéroví inžinieri patria medzi najlepšie platených zamestnancov Googlu. Majú vedúce postavenie v technickom oddelení, ako je napríklad YouTube, AdWords...

google2.jpg

V rebríčku najlepšie platených funkcií v Google by sme mohli ešte pokračovať. Našli by sme tam vedúcich softvérových inžinierov, senior on-line obchodníkov, manažérov komunikácie či firemných poradcov. Pracovať pre spoločnosť, ako je Google, sa jednoducho oplatí! :-)

Zdroj: businessinsider.com


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá