Image
12.3.2015 0 Comments

5 najlepšie platených pozícií v Googli. O ktorú by ste mali záujem?

google1.jpg Niet divu, že nejeden človek sníva o práci v spoločnosti, ako je Google. Ten si svojich najlepších ľudí cení natoľko, že je im ochotný zaplatiť za prácu priam rozprávkovo. Na základe anonymných dotazníkov, ktoré dobrovoľne vyplnili zamestnanci Googlu, uverejnila spoločnosť Glassdoor výšku platov (bez bonusov, ale v závislosti od skúseností) tých najlepších z nich.

Finančný riaditeľ - 339 009 dolárov

Jednu z najlepšie platených pozícií zastáva finančný riaditeľ, ktorý má zväčša za úlohu zaoberať sa finančnou politikou spoločnosti a jej strategickým riadením, ako aj zabezpečiť ekonomickú stabilitu a prosperitu firmy.

Technický riaditeľ - 272 370 dolárov

Osoba na pozícii technického riaditeľa Googlu zväčša dozerá na technickú stránku spoločnosti. Na to, aby sa ním človek mohol stať, musí sa preukázať viac než desaťročnými pracovnými skúsenosťami na takejto pozícii.

Obchodný riaditeľ - 253 287 dolárov

Postavenie obchodného riaditeľa si vyžaduje dobré strategické myslenie. Okrem toho, že ostáva v úzkom kontakte s vrcholovým vedením a zaoberá sa strategickým riadením i vývojom procesov, riadi aj projekty po boku výkonného tímu.

Produktový manažér - 247 996 dolárov

Za nejedným produktom, ktorým sa pýši Google po celom svete, stoja veľa ráz práve produktoví manažéri. Tí sú neodmysliteľnou súčasťou každého dôležitého projektu. Spolupracujú s obchodníkmi, softvérovými inžiniermi, marketingovými manažérmi a podieľajú sa na tvorbe každého projektu.

Senior inžinier - 207 555 dolárov

Podobne ako finančný riaditeľ aj softvéroví inžinieri patria medzi najlepšie platených zamestnancov Googlu. Majú vedúce postavenie v technickom oddelení, ako je napríklad YouTube, AdWords...

google2.jpg

V rebríčku najlepšie platených funkcií v Google by sme mohli ešte pokračovať. Našli by sme tam vedúcich softvérových inžinierov, senior on-line obchodníkov, manažérov komunikácie či firemných poradcov. Pracovať pre spoločnosť, ako je Google, sa jednoducho oplatí! :-)

Zdroj: businessinsider.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá