Image
30.4.2014 0 Comments

5 dôvodov, prečo si Google nezakladá na vysokoškolských tituloch. Poučné.

google_284.jpg Laszlo Bock, šéf HR oddelenia, v rozhovore pre New York Times zdôvodnil, prečo v Googli nezáleží na vysokoškolských tituloch. Vysnívanú prácu si musia záujemcovia zaslúžiť niečím iným, než troma písmenami pred menom.

Nepotrebujete vyštudovať vysokú školu, aby ste mali talent

„Ľudia, ktorí nejdú na vysokú školu, ale vydajú sa vlastnou cestou, sú výnimoční. A my by sme mali robiť všetko preto, aby sme ich našli," povedal Bock.

V mnohých firmách je vysokoškolský titul nutnosť. V Googli slovo „vysoká škola" nenájdete ani v oficiálnej príručke, ako prijímať nových zamestnancov.

Demonštrujte šikovnosť, nie odbornosť

Titul z vysokej školy neznamená na prvý pohľad nič viac, iba potvrdenie o získaní určitého stupňa odbornosti. Dôležitá je však šikovnosť a to, ako si dokáže človek poradiť s riešením problémov v práci a reálnom živote.

Logiku sa naučíte a štatistika je veľmi dôležitá

„Ľudia sú od prírody kreatívne bytosti. Logicky uvažovať sa však musíte naučiť. Ja som študoval štatistku a tá výrazne ovplyvnila moju kariéru. Od väčšiny ostatných ľudí na trhu práce sa odlíšite analytickým myslením," hovorí Bock. Logické myslenie však neznamená iba schopnosť programovať.

Dokážte svoje odhodlanie

„Vyzerá to tak, že schopných študentov nedelia od úspešných študentov znalosti, ale vytrvalosť v niečom," povedal Eric Schmidt. Vysokoškolský titul taktiež nevypovedá o tom, kto počas štúdia usilovne a tvrdo na sebe pracoval a kto na škole iba robil skúšky.

Ak pôjdete na vysokú školu, zamerajte sa na zručnosť

„Nehovorím, že by mladí ľudia nemali ísť na vysokú školu... väčšina z nich sa však nezamýšľa nad tým, prečo idú študovať a čo chcú z toho získať," zdôraznil Bock.

Zdroj: venturebeat.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá