Image
30.4.2014 0 Comments

5 dôvodov, prečo si Google nezakladá na vysokoškolských tituloch. Poučné.

google_284.jpg Laszlo Bock, šéf HR oddelenia, v rozhovore pre New York Times zdôvodnil, prečo v Googli nezáleží na vysokoškolských tituloch. Vysnívanú prácu si musia záujemcovia zaslúžiť niečím iným, než troma písmenami pred menom.

Nepotrebujete vyštudovať vysokú školu, aby ste mali talent

„Ľudia, ktorí nejdú na vysokú školu, ale vydajú sa vlastnou cestou, sú výnimoční. A my by sme mali robiť všetko preto, aby sme ich našli," povedal Bock.

V mnohých firmách je vysokoškolský titul nutnosť. V Googli slovo „vysoká škola" nenájdete ani v oficiálnej príručke, ako prijímať nových zamestnancov.

Demonštrujte šikovnosť, nie odbornosť

Titul z vysokej školy neznamená na prvý pohľad nič viac, iba potvrdenie o získaní určitého stupňa odbornosti. Dôležitá je však šikovnosť a to, ako si dokáže človek poradiť s riešením problémov v práci a reálnom živote.

Logiku sa naučíte a štatistika je veľmi dôležitá

„Ľudia sú od prírody kreatívne bytosti. Logicky uvažovať sa však musíte naučiť. Ja som študoval štatistku a tá výrazne ovplyvnila moju kariéru. Od väčšiny ostatných ľudí na trhu práce sa odlíšite analytickým myslením," hovorí Bock. Logické myslenie však neznamená iba schopnosť programovať.

Dokážte svoje odhodlanie

„Vyzerá to tak, že schopných študentov nedelia od úspešných študentov znalosti, ale vytrvalosť v niečom," povedal Eric Schmidt. Vysokoškolský titul taktiež nevypovedá o tom, kto počas štúdia usilovne a tvrdo na sebe pracoval a kto na škole iba robil skúšky.

Ak pôjdete na vysokú školu, zamerajte sa na zručnosť

„Nehovorím, že by mladí ľudia nemali ísť na vysokú školu... väčšina z nich sa však nezamýšľa nad tým, prečo idú študovať a čo chcú z toho získať," zdôraznil Bock.

Zdroj: venturebeat.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá