Image
30.4.2014 0 Comments

5 dôvodov, prečo si Google nezakladá na vysokoškolských tituloch. Poučné.

google_284.jpg Laszlo Bock, šéf HR oddelenia, v rozhovore pre New York Times zdôvodnil, prečo v Googli nezáleží na vysokoškolských tituloch. Vysnívanú prácu si musia záujemcovia zaslúžiť niečím iným, než troma písmenami pred menom.

Nepotrebujete vyštudovať vysokú školu, aby ste mali talent

„Ľudia, ktorí nejdú na vysokú školu, ale vydajú sa vlastnou cestou, sú výnimoční. A my by sme mali robiť všetko preto, aby sme ich našli," povedal Bock.

V mnohých firmách je vysokoškolský titul nutnosť. V Googli slovo „vysoká škola" nenájdete ani v oficiálnej príručke, ako prijímať nových zamestnancov.

Demonštrujte šikovnosť, nie odbornosť

Titul z vysokej školy neznamená na prvý pohľad nič viac, iba potvrdenie o získaní určitého stupňa odbornosti. Dôležitá je však šikovnosť a to, ako si dokáže človek poradiť s riešením problémov v práci a reálnom živote.

Logiku sa naučíte a štatistika je veľmi dôležitá

„Ľudia sú od prírody kreatívne bytosti. Logicky uvažovať sa však musíte naučiť. Ja som študoval štatistku a tá výrazne ovplyvnila moju kariéru. Od väčšiny ostatných ľudí na trhu práce sa odlíšite analytickým myslením," hovorí Bock. Logické myslenie však neznamená iba schopnosť programovať.

Dokážte svoje odhodlanie

„Vyzerá to tak, že schopných študentov nedelia od úspešných študentov znalosti, ale vytrvalosť v niečom," povedal Eric Schmidt. Vysokoškolský titul taktiež nevypovedá o tom, kto počas štúdia usilovne a tvrdo na sebe pracoval a kto na škole iba robil skúšky.

Ak pôjdete na vysokú školu, zamerajte sa na zručnosť

„Nehovorím, že by mladí ľudia nemali ísť na vysokú školu... väčšina z nich sa však nezamýšľa nad tým, prečo idú študovať a čo chcú z toho získať," zdôraznil Bock.

Zdroj: venturebeat.com


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

JUMP soft je najrýchlejšie rastúca IT firma na Slovensku. Toto sú ďalšie

24.10.2016 00:08

Deloitte zverejnil rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v strednej Európe. Zo Slovenska sa v rebríčku CE Technology Fast 50 umiestnilo tento rok 5 spoločností – najvyššie um ...

Biznis

Yrobot Cup: Stredné školy si zmerali sily v elektronike, informatike a počítačovom inžinierstve

24.10.2016 00:09

V Bratislave prebehol Yrobot Cup,  prezentácia a vyhodnotenie projektov v rámci programu Stredné školy a technika 2015 ktorú podporuje Nadácia Volkswagen Slovakia. Nadácia od roku 2012 vyhlasuje gran ...

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá