Image
3.10.2016 0 Comments

4ka za rok fungovania s výnosmi 10 mil. Eur a 250 tisícmi zákazníkmi

Štvrtý mobilný operátor na slovenskom telekomunikačnom trhu, ktorý vychádza zo spolupráce firmy Swan Mobile, a.s., a Slovenskej pošty, a.s., 4ka, dosiahol za prvý rok svojho fungovania výnosy 10 mil. eur. Informovali o tom zástupcovia operátora v pondelok na tlačovej konferencii.

Nárast zaznamenalo pokrytie. Kým vlani v októbri boli služby 4ky dostupné pre 40 % populácie Slovenska, v súčasnosti vlastná sieť pokrýva viac ako 64 % obyvateľstva SR. Ambíciou operátora je podľa výkonného riaditeľa spoločnosti Swan Mobile Martina Mosného ešte tento rok sa priblížiť čo najviac k 70-percentnému pokrytiu obyvateľstva.

"Správnosť rozhodnutia vstúpiť do spolupráce so Swan Mobile, potvrdzuje aj pretrvávajúci záujem zákazníkov o služby mobilného operátora 4ka. Počas ročného fungovania si prostredníctvom Slovenskej pošty zakúpilo SIM kartu takmer 220 tisíc zákazníkov, čo je pri priemernom mesačnom predaji 14,4 tisíca SIM kariet a pri dennom predaji 870 kariet skvelý výsledok," zhodnotil ročné fungovanie riaditeľ úseku prevádzky a člen predstavenstva Slovenskej pošty Peter Kapusta.

Podľa zverejnených informácií si počas 12 mesiacov fungovania prenieslo do 4ky telefónne číslo takmer 50 tisíc zákazníkov. "Najväčší počet, viac ako 23 000 zákazníkov, prešiel do 4ky z O2," uviedli zástupcovia operátora. Celkovo využíva služby 4ky viac ako 250 tisíc zákazníkov, čo znamená, že na trhu predplatených kariet za rok dosiahol operátor vyše 12-percentný podiel.

Spoločnosť Swan Mobile získala v tendri licenciu na 2 x 15 MHz v pásme 1 800 MHz. V súčasnosti prevádzkuje a naďalej buduje plnohodnotnú mobilnú 4G sieť.

Autor: SITA

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: Alcatel LINK ZONE - LTE (4G) Wifi router do vrecka

26.10.2016 11:30

Firma TCL Communication uvedla na český a slovenský trh LTE (4G) Wi-Fi router Alcatel LINK ZONE. Novinka poslouží jako mobilní přístupový bod k internetu pro až 15 různých zařízení s WiFi připojením. ...

Tlačové správy

Čína chce investovať na Slovensku – privítali by u nás logistické centrum

26.10.2016 11:10

Podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini dnes rokoval s delegáciou Medzinárodnej obchodnej komory Hodvábnej cesty (SRCIC – Silk Road Chamber of International Commerce, Hong K ...

Tlačové správy

ČR: Herný headset Cooler Master MasterPulse Pro s RGB, Bass FX a 7.1 kanálovým zvukom

26.10.2016 11:00

Společnost Cooler Master, lídr v oblasti designu a výroby počítačových komponent a periferií, uvádí na trh herní sluchátka MasterPulse Pro. Vylepšená verze předchozích MasterPulse Over-ear nabízí naví ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá