Image
3.10.2016 0 Comments

4ka za rok fungovania s výnosmi 10 mil. Eur a 250 tisícmi zákazníkmi

Štvrtý mobilný operátor na slovenskom telekomunikačnom trhu, ktorý vychádza zo spolupráce firmy Swan Mobile, a.s., a Slovenskej pošty, a.s., 4ka, dosiahol za prvý rok svojho fungovania výnosy 10 mil. eur. Informovali o tom zástupcovia operátora v pondelok na tlačovej konferencii.

Nárast zaznamenalo pokrytie. Kým vlani v októbri boli služby 4ky dostupné pre 40 % populácie Slovenska, v súčasnosti vlastná sieť pokrýva viac ako 64 % obyvateľstva SR. Ambíciou operátora je podľa výkonného riaditeľa spoločnosti Swan Mobile Martina Mosného ešte tento rok sa priblížiť čo najviac k 70-percentnému pokrytiu obyvateľstva.

"Správnosť rozhodnutia vstúpiť do spolupráce so Swan Mobile, potvrdzuje aj pretrvávajúci záujem zákazníkov o služby mobilného operátora 4ka. Počas ročného fungovania si prostredníctvom Slovenskej pošty zakúpilo SIM kartu takmer 220 tisíc zákazníkov, čo je pri priemernom mesačnom predaji 14,4 tisíca SIM kariet a pri dennom predaji 870 kariet skvelý výsledok," zhodnotil ročné fungovanie riaditeľ úseku prevádzky a člen predstavenstva Slovenskej pošty Peter Kapusta.

Podľa zverejnených informácií si počas 12 mesiacov fungovania prenieslo do 4ky telefónne číslo takmer 50 tisíc zákazníkov. "Najväčší počet, viac ako 23 000 zákazníkov, prešiel do 4ky z O2," uviedli zástupcovia operátora. Celkovo využíva služby 4ky viac ako 250 tisíc zákazníkov, čo znamená, že na trhu predplatených kariet za rok dosiahol operátor vyše 12-percentný podiel.

Spoločnosť Swan Mobile získala v tendri licenciu na 2 x 15 MHz v pásme 1 800 MHz. V súčasnosti prevádzkuje a naďalej buduje plnohodnotnú mobilnú 4G sieť.

Autor: SITA

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá