Image
3.10.2016 0 Comments

4ka za rok fungovania s výnosmi 10 mil. Eur a 250 tisícmi zákazníkmi

Štvrtý mobilný operátor na slovenskom telekomunikačnom trhu, ktorý vychádza zo spolupráce firmy Swan Mobile, a.s., a Slovenskej pošty, a.s., 4ka, dosiahol za prvý rok svojho fungovania výnosy 10 mil. eur. Informovali o tom zástupcovia operátora v pondelok na tlačovej konferencii.

Nárast zaznamenalo pokrytie. Kým vlani v októbri boli služby 4ky dostupné pre 40 % populácie Slovenska, v súčasnosti vlastná sieť pokrýva viac ako 64 % obyvateľstva SR. Ambíciou operátora je podľa výkonného riaditeľa spoločnosti Swan Mobile Martina Mosného ešte tento rok sa priblížiť čo najviac k 70-percentnému pokrytiu obyvateľstva.

"Správnosť rozhodnutia vstúpiť do spolupráce so Swan Mobile, potvrdzuje aj pretrvávajúci záujem zákazníkov o služby mobilného operátora 4ka. Počas ročného fungovania si prostredníctvom Slovenskej pošty zakúpilo SIM kartu takmer 220 tisíc zákazníkov, čo je pri priemernom mesačnom predaji 14,4 tisíca SIM kariet a pri dennom predaji 870 kariet skvelý výsledok," zhodnotil ročné fungovanie riaditeľ úseku prevádzky a člen predstavenstva Slovenskej pošty Peter Kapusta.

Podľa zverejnených informácií si počas 12 mesiacov fungovania prenieslo do 4ky telefónne číslo takmer 50 tisíc zákazníkov. "Najväčší počet, viac ako 23 000 zákazníkov, prešiel do 4ky z O2," uviedli zástupcovia operátora. Celkovo využíva služby 4ky viac ako 250 tisíc zákazníkov, čo znamená, že na trhu predplatených kariet za rok dosiahol operátor vyše 12-percentný podiel.

Spoločnosť Swan Mobile získala v tendri licenciu na 2 x 15 MHz v pásme 1 800 MHz. V súčasnosti prevádzkuje a naďalej buduje plnohodnotnú mobilnú 4G sieť.

Autor: SITA

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Veracomp plánuje predstaviť mrazivé novinky z Red Hatu

19.01.2017 12:00

Veracomp Slovakia s.r.o., distribútor s prívlastkom VAD (čiže Value Added Distributor), poskytuje pridanú hodnotu aj vo forme vzdelávania. V spolupráci s Red Hat na Slovensku plánuje Veracomp pre svo ...

Tlačové správy

ČR: Audiosystémy pre domáce kino Bose Lifestyle 600 a Lifestyle 650 - potešenie pre uši aj oči

19.01.2017 11:00

Systémy pro domácí kino mají u Bose dlouholetou tradici a uživateli i odborníky jsou řazeny na vrchol nabídky v této oblasti. Nyní přichází na náš trh dvě zcela nová řešení – Bose Lifestyle 600 a Life ...

Tlačové správy

Taxify ponúka zľavu 20 % na všetky jazdy

19.01.2017 10:40

Populárna aplikácia Taxify spustila akciu, ktorá o pätinu znižuje cenu za každé využitie služby do konca januára. Vďaka nízkej minimálnej platbe za jazdu sa služba vyplatí aj pri kratších presunoch po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá