2.5.2016 2 Comments

4ka ukázala mladým študentkám, že aj ženy majú v IT sektore dvere otvorené

Štvrtý mobilný operátor sa zapojil do celosvetového dňa žien s názvom Girl’s Day a vo svojom sídle privítal mladé dievčatá, ktoré majú ambíciu presadiť sa v oblasti informatiky a IT technológií. Študentky sa dozvedeli nové informácie o 4ke a zároveň aj o práci žien v telekomunikačnej spoločnosti SWAN Mobile, a. s.

4ka patrí medzi značky, ktoré v poslednej dobe dávajú čoraz viac príležitostí presadiť sa ženám v IT sektore, ktorý bol ešte donedávna doménou predovšetkým mužov. Živým príkladom toho, že aj ženy sú obrovským prínosom v tejto oblasti, je vedúca oddelenia produktu a propozície SWAN Mobile, a. s., Andrea Čagalová, ktorá skupine stredoškolských študentiek odprezentovala výhody žien pracujúcich v IT oblasti. 

„V našej firme je žien pomenej, ale aj u nás platí, že IT je čarovný svet nielen pre mužov. Žena je veľmi dobrý element v IT biznise, pretože ženy vedia dokonale využiť svoje tri silné vlastnosti: ženskosť (empatia), intuícia a multi–tasking. Plus stačí logické myslenie, trochu vášne pre technológie a možnosti sú neobmedzené pre kohokoľvek,“ uviedla Andrea Čagalová.

Andrea v príjemnej  a uvoľnej atmosfére  študentkám ďalej vysvetlila, že sa netreba báť žiadnej technológie, žena je aj v tejto oblasti rovnocenná mužom. Dievčatá počas celého dňa spoznávali revolučné produktové portfólio štvrtého mobilného operátora, jeho komunikáciu smerom k verejnosti a smerovanie a trendy v telekomunikáciách.

„Už dlhšie ma zaujíma oblasť IT, keďže napríklad aj môj priateľ robí v tomto odbore. Pokiaľ by sa dali skĺbiť skúsenosti z obchodnej akadémie s vysokou školou, ktorá sa venuje práve IT technológiám, bola by som tejto možnosti veľmi naklonená,“ prezradila študentka Alžbeta Boldišová.

Girl’s Day je celosvetový deň žien v informačno-komunikačných technológiách (IKT), ktorý sa každoročne koná štvrtý štvrtok v štvrtom mesiaci.

Podniky, inštitúcie a organizácie na celom Slovensku príjmu v tento deň vo svojich priestoroch dievčatá, stredoškoláčky. Program, ktorý im pripravia, sa týka informatiky a techniky, diskusií na tému práce v týchto sektoroch, možností uplatnenia pre ženy.

Cieľom je prezentovať odbor IKT dievčatám vo veku 14-18 rokov, ukázať im jeho atraktívnu stránku a následne perspektívne pracovné možnosti.

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Bezpilotná nákladná kozmická loď Cygnus dopravila k ISS 2300 kg nákladu

24.10.2016 15:37

Na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS) dorazil prvý náklad potravín a iného potrebného materiálu, ktorý tam po vyše dvojročnej prestávke dopravila vlastnou loďou i raketou súkromná americká spoločnosť ...

Tlačové správy

Ericsson zverejnil hospodárske výsledky za tretí štvrťrok 2016

24.10.2016 15:00

HLAVNÉ ÚDAJE ZA 3. ŠTVRŤROK •        Vykázané tržby a tržby upravené pre porovnateľné jednotky a zohľadňujúce zmeny výmenných kurzov medziročne poklesli o 14 %, predovšetkým v dôsledku vývoja v segme ...

Tlačové správy 1

VESMÍR: Sonda Schiaparelli sa zrejme zničila pri pristávaní na Marse

24.10.2016 15:35

Sonda Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA) identifikovala na povrchu Marsu tmavú škvrnu, ktorá podľa vedcov s najväčšou pravdepodobnosťou predstavu ...

2 Comments

 1. Takže diskriminácia na základe pohlavia a veku, to je SWAN reakcia na: 4ka ukázala mladým študentkám, že aj ženy majú v IT sektore dvere otvorené
  2.5.2016 16:05
  Privítali len mladé dievčatá. Čo môže byť viac sexistické, diskriminačné? Jedine dodatok, privítali mladé, farebné, homosexuálne dievčatá. Aby všetci vedeli, že SWAN nejedná s každým rovnako.
  Reagovať
 2. Existuje niečo viac sexistické, ako verejne hlásať otvorenosť ženám? reakcia na: 4ka ukázala mladým študentkám, že aj ženy majú v IT sektore dvere otvorené
  2.5.2016 16:05
  Základ antidikriminácie je nedelenie ľudí na mužov a ženy, ale rovný prístup pre všetkých ľudí. Toto je diskriminačné a nechutne sexistické. Privítali len mladé dievčatá. iskriminácia na základe pohlavia, diskriminácia na základe veku. Ešte chýba údaj, že len farebné a lezby.
  Reagovať

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá