Image
23.6.2016 0 Comments

4ka stále rastie: „Máme už 200-tisíc zákazníkov a 60-percentné pokrytie“

Po vyše deviatich mesiacoch od predstavenia značky 4ka sa podarilo štvrtému mobilnému operátorovi pokoriť hranicu 200-tisíc zákazníkov. 4ka usilovne zapracovala aj na rozširovaní pokrytia a aktuálne sa môže pochváliť, že vlastnou mobilnou 4G sieťou pokrýva už 60 percent obyvateľstva Slovenska. Operátor zároveň ohlásil štyri nové mestá pokryté najmodernejšou sieťou.
„Dnešný deň je najlepšou odpoveďou na pochybovačné reči konkurentov a neprajníkov. Už 200-tisíc zákazníkov ocenilo náš originálny koncept a objavili tak čaro výhodného volania, SMS-kovania a najmä dátovania. Veď viac ako tretina používateľov našich služieb aktívne dátuje, pričom priemerná spotreba dát na užívateľa a mesiac sa pomaly šplhá nad 1 GB. Aj preto som rád, že dnes môžeme zároveň oznámiť, že našou modernou 4G sieťou sme pokryli už 60% obyvateľstva Slovenska,“ neskrýva hrdosť výkonný riaditeľ SWAN Mobile, a. s., Martin Mosný. 

Štvorkári aktívni aj v zahraničí
V posledných mesiacoch operátor zaznamenal zvýšený predaj predplatenej služby Moja 4ka. Prispelo k tomu predovšetkým zvyšovanie a zahusťovanie pokrytia, keďže Štvorkári prejavili „hlad“ po dátových službách. No zákazníkov oslovili aj špeciálne akcie a výhody, ktoré pre nich 4ka pripravuje, ako napríklad volania po 3. minúte zadarmo, rozširovanie možností využívania mobilnej zábavy alebo automatická obnova dátového balíka GIGA.
„Čo nás teší, je neustály nárast zákazníkov, ktorí naše služby využívajú aj v medzinárodnom roamingu. 4ka svojou ponukou 1 minúty volania, SMS a 1 MB dát za 4 centy, teda za rovnakú cenu ako doma, predbehla vlani aj európsku reguláciu. Denne viac ako 15-tisíc zákazníkov, či už ide o ľudí cestujúcich za prácou, štúdiom, rezidentov okolitých štátov alebo turistov, používa naše služby v celej únii. Najviac zákazníkov máme v Rakúsku a Česku. Zaujímavosťou týchto dní je samozrejme ich nárast vo Francúzsku. Zdá sa, že medzi Štvorkármi je mnoho futbalových fanúšikov,“ prezradil riaditeľ divízie obchodu a marketingu SWAN Mobile, a. s., Peter Helexa.

Najmodernejšia sieť stále dostupnejšia
4ka v týchto dňoch naplnila ďalší zo svojich ambicióznych plánov, keď pokryla svojou vlastnou najmodernejšou 4G sieťou 60 percent populácie Slovenska. Okrem novo pokrytých miest operátor neustále zahusťuje aj lokality, kde svoju 4G sieť už má.
„Najnovšie sa nám podarilo plne pokryť 4G sieťou mestá Fiľakovo, Ilava, Kráľovský Chlmec a Senec. Naša rýchla 4G sieť je už dostupná aj pre obyvateľov Bernolákova, Trstenej a Veľkých Kapušian. Čo nás teší, je, že okrem miest sa postupne dostávame aj do menších sídel, ako sú napríklad Nemčice, Matúškovo či Ľubica,“ uviedol technický riaditeľ pre mobilnú sieť SWAN Mobile, a. s., Patrik Kollaroci.

Plné pokrytie signálom 4G siete 4ky majú v súčasnosti k dispozícii obyvatelia viac ako 70-tich miest po celom Slovensku.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia
4ka

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá