Image
2.2.2012 0 Comments

4D Simulátor, golfový trenážér a dalšie inovatívne premietacie riešenia

Canon_WUX5000.jpg Spoločnosť Canon vystavuje na veľtrhu ISE 2012, ktorý sa koná tento týždeň v Amsterdame, niekoľko nových premietacích riešení.

V spolupráci so spoločnosťou CL Corporation vznikol 4D simulátor, ktorý kombinuje dva projektory Canon XEED WUX5000 v pasívnej 3D konfigurácii s nevirtuálnymi efektmi, ako sú napr. hydraulicky ovládané sedačky či voda.

Výsledkom spolupráce so spoločnosťou Sports Coach Systems je zasa reálny golfový simulátor, ktorý vznikol s využitím projektora Canon SX80 Mark II a špeciálnych snímačov rýchlosti a smeru. Vďaka nemu si môžete overiť svoje golfové zručnosti bez toho, aby ste museli ísť na ihrisko.

Nemecká firma Urbanscreen a rakúska AV Stumpfl využili dva projektory Canon XEED WUX4000 na megaprojekciu z viedenského Leopoldovho múzea, ktorá znázorní oslavy 10. výročia založenia múzea.

Zaujímavá novinka je aj mediálna stena, ktorá vzišla zo spolupráce s britskou spoločnosťou Antycip Simulation. Je to riešenie s ultrakrátkou projekčnou vzdialenosťou 32 cm, umožňujúce premietanie veľkých obrazov. Uplatnenie nájde predovšetkým v oblasti reklamy.

Do zasadacích miestností je určené riešenie 3D Perception na panoramatické zobrazenie, pri ktorom sa kombinujú dva projektory Canon XEED WUX5000 s novými obrazovými procesormi radu MegaWall. 

Posledná novinka AcuScreenPRO je určená pre zdravotníctvo. Vznikla v spolupráci s nemeckou firmou Larivière GmbH a využíva kalibračný systém DICOM pre lekárske projektory radu XEED. Lekári tak získajú detailné čiernobiele röntgenové snímky aj v sťažených podmienkach.


Zdroj: officesuppliesnews.co.uk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Južná Kórea sa chce stať „bezhotovostnou spoločnosťou“. V roku 2017 začne sťahovať z obehu mince

06.12.2016 00:19

Južná Kórea je už dnes jedna z krajín najmenej závislých od hotovostných platieb. Na jedného obyvateľa tu pripadá 1,9 kreditných kariet a len asi 20 % platieb sa tu vykonáva prostredníctvom papierovýc ...

Technológie 1

Volvo sa v tichosti stáva technologickou autoveľmocou

06.12.2016 00:13

Ak je reč o high-tech autách, v mysli sa vám zrejme najskôr vybaví Tesla alebo BMW. No je tu aj ďalší výrobca, ktorý sa nenápadne a potichu stáva technologickou veľmocou. Švédska automobilka Volvo bol ...

Technológie

Video: Robot Atlas už prejde po členitom teréne bez toho, aby ho dopredu poznal

02.12.2016 11:58

Známy výrobca robotov Boston Dynamics vydal najnovšiu verziu dvojnohého robota Atlas začiatkom roka. Teraz ho v spolupráci s Florida Institute for Human & Machine Cognition (IMHC) ďalej zlepšil. N ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá