Image
2.2.2012 0 Comments

4D Simulátor, golfový trenážér a dalšie inovatívne premietacie riešenia

Canon_WUX5000.jpg Spoločnosť Canon vystavuje na veľtrhu ISE 2012, ktorý sa koná tento týždeň v Amsterdame, niekoľko nových premietacích riešení.

V spolupráci so spoločnosťou CL Corporation vznikol 4D simulátor, ktorý kombinuje dva projektory Canon XEED WUX5000 v pasívnej 3D konfigurácii s nevirtuálnymi efektmi, ako sú napr. hydraulicky ovládané sedačky či voda.

Výsledkom spolupráce so spoločnosťou Sports Coach Systems je zasa reálny golfový simulátor, ktorý vznikol s využitím projektora Canon SX80 Mark II a špeciálnych snímačov rýchlosti a smeru. Vďaka nemu si môžete overiť svoje golfové zručnosti bez toho, aby ste museli ísť na ihrisko.

Nemecká firma Urbanscreen a rakúska AV Stumpfl využili dva projektory Canon XEED WUX4000 na megaprojekciu z viedenského Leopoldovho múzea, ktorá znázorní oslavy 10. výročia založenia múzea.

Zaujímavá novinka je aj mediálna stena, ktorá vzišla zo spolupráce s britskou spoločnosťou Antycip Simulation. Je to riešenie s ultrakrátkou projekčnou vzdialenosťou 32 cm, umožňujúce premietanie veľkých obrazov. Uplatnenie nájde predovšetkým v oblasti reklamy.

Do zasadacích miestností je určené riešenie 3D Perception na panoramatické zobrazenie, pri ktorom sa kombinujú dva projektory Canon XEED WUX5000 s novými obrazovými procesormi radu MegaWall. 

Posledná novinka AcuScreenPRO je určená pre zdravotníctvo. Vznikla v spolupráci s nemeckou firmou Larivière GmbH a využíva kalibračný systém DICOM pre lekárske projektory radu XEED. Lekári tak získajú detailné čiernobiele röntgenové snímky aj v sťažených podmienkach.


Zdroj: officesuppliesnews.co.uk


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Drony bude možné napájať bezdrôtovým prenosom energie za letu

25.10.2016 00:28

Vzhľadom na obmedzenú výdrž batérie väčšina dronov nedokáže lietať dlhšie ako 30 minút na jedno nabitie. Napájanie káblom zo siete sa môže aplikovať len v prípade, že sa dron bude vznášať na jednom mi ...

Technológie

Klasická telefónna dvojlinka s prenosovou rýchlosťou až 10 Gb/s? Áno, odpoveďou je XG.fast

25.10.2016 00:25

Nokia sa nedávno pochválila tým, že dosiahla rýchlosť pripojenia 5 Gb/s na vzdialenosť 70 metrov na konvenčnej medenej krútenej dvojlinke a v laboratórnych podmienkach dokonca 8 Gb/s na vzdialenosť 30 ...

Technológie

Japonci predstavili technológiu projekcie na dynamicky sa meniaci povrch napríklad na vlajúcu plachtu

25.10.2016 00:22

Inžinieri z Tokijskej univerzity predstavili technológiu pokročilého dynamického mapovania projekcie. Ide o deformáciu projekcie na netuhý povrch, napríklad na nerovný list papiera či na tričko. Použi ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá