Image
2.2.2012 0 Comments

4D Simulátor, golfový trenážér a dalšie inovatívne premietacie riešenia

Canon_WUX5000.jpg Spoločnosť Canon vystavuje na veľtrhu ISE 2012, ktorý sa koná tento týždeň v Amsterdame, niekoľko nových premietacích riešení.

V spolupráci so spoločnosťou CL Corporation vznikol 4D simulátor, ktorý kombinuje dva projektory Canon XEED WUX5000 v pasívnej 3D konfigurácii s nevirtuálnymi efektmi, ako sú napr. hydraulicky ovládané sedačky či voda.

Výsledkom spolupráce so spoločnosťou Sports Coach Systems je zasa reálny golfový simulátor, ktorý vznikol s využitím projektora Canon SX80 Mark II a špeciálnych snímačov rýchlosti a smeru. Vďaka nemu si môžete overiť svoje golfové zručnosti bez toho, aby ste museli ísť na ihrisko.

Nemecká firma Urbanscreen a rakúska AV Stumpfl využili dva projektory Canon XEED WUX4000 na megaprojekciu z viedenského Leopoldovho múzea, ktorá znázorní oslavy 10. výročia založenia múzea.

Zaujímavá novinka je aj mediálna stena, ktorá vzišla zo spolupráce s britskou spoločnosťou Antycip Simulation. Je to riešenie s ultrakrátkou projekčnou vzdialenosťou 32 cm, umožňujúce premietanie veľkých obrazov. Uplatnenie nájde predovšetkým v oblasti reklamy.

Do zasadacích miestností je určené riešenie 3D Perception na panoramatické zobrazenie, pri ktorom sa kombinujú dva projektory Canon XEED WUX5000 s novými obrazovými procesormi radu MegaWall. 

Posledná novinka AcuScreenPRO je určená pre zdravotníctvo. Vznikla v spolupráci s nemeckou firmou Larivière GmbH a využíva kalibračný systém DICOM pre lekárske projektory radu XEED. Lekári tak získajú detailné čiernobiele röntgenové snímky aj v sťažených podmienkach.


Zdroj: officesuppliesnews.co.uk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Technológie

Hardvérová divízia Facebooku pracuje na technológii, ktorá vyzerá ako čítanie myšlienok

16.01.2017 00:30

Pred istým časom sa Mark Zuckerberg v jednom rozhovore vyjadril, že je presvedčený o tom, že jedného dňa si ľudia budú navzájom posielať myšlienky s využitím digitálnych technológií. Teraz sa jeho sen ...

Technológie

PR: Konferencia ShowIT – ukážeme vám novinky TOP IT technológií

13.01.2017 00:05

Na začiatku, pred ôsmimi rokmi, bola myšlienka priniesť kvalitu zahraničných IT eventov na Slovensko. Dnes je IT konferencia ShowIT už tradičná zimná vzdelávacia udalosť v Bratislave. Poďte sa s nami ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá