Image
10.2.2014 0 Comments

3D tlač z obyčajného kancelárskeho papiera. Zaujímavé riešenie s nízkymi prevádzkovými nákladmi.

mcor_iris_3d_print.jpeg Začiatkom tohto roka do Photoshopu CC pribudla nová funkcia umožňujúca tlač priamo na 3D tlačiarni. Takéto tlačiarne však potrebujú náplň so špeciálnou hmotou, navyše nie sú schopné tlačiť plnofarebne. No írska spoločnosť Mcor teraz predstavila 3D tlačiareň, ktorá vytlačí 3D objekty aj z obyčajného kancelárskeho papiera. Vzhľadom na to, že používa štandardný papier formátu A4, náklady sa v porovnaní s bežnými 3D tlačiarňami pohybujú na úrovni 5 až 20 %.

Tlačiareň papier rozreže a zlepí, takže vytlačené objekty sú tvrdé. Tlačiť ich možno priamo z Photoshopu, kde je k dispozícii viac ako milión farieb, takže objekty sú fotorealistické.

Zariadenie vlastne spája dve tlačiarne do jedného celku. Jedna je obyčajná atramentová a druhá je 3D tlačiareň. Model najprv prejde obslužným programom tlačiarne, ktorý ho rozkreslí do jednotlivých rezov, ktoré sú potom vytlačené na atramentovej tlačiarni. Ide o špeciálny atrament, ktorý nezostáva na povrchu, ale sa vpije do papiera, aby boli farebné aj jeho hrany. Vytlačia sa vlastne rezy objektu, akoby bol celý rozrezaný na plátky v hrúbke jedného papiera.

iris_printer copy.jpg

Potom celý balík putuje do 3D tlačiarne, ktorá má namiesto tlačovej hlavy nôž. Tá podľa vytlačených značiek nareže papiere a zlepí ich do výsledného objektu.

Tlačiareň sa predáva za 47 000 dolárov, no jej prevádzkové náklady sú nízke. Využiť ju môžu napríklad architekti či geografi.

Podrobné špecifikácie: mcortechnologies.com

Zdroj: slashgear.com
mcortechnologies.com


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Všetky nové Tesly už majú HW na samostatnú jazdu s vyššou úrovňou bezpečnosti než s vodičom

24.10.2016 00:22

Tesla vyhlásila, že všetky jej autá vyrobené odteraz budú schopné úplne autonómnej jazdy.  Zverejnila aj demonštračné video ukazujúce samostatne jazdiace auto, v ktorom je človek prítomný „len z právn ...

Technológie 5

Počítače v Microsofte rozpoznávajú reč na rovnakej úrovni ako ľudia

24.10.2016 00:19

Tím inžinierov Microsoftu z divízie umelej inteligencie a výskumu (Artificial Intelligence and Research) sa pochválil (PDF), že ich systém na rozpoznávanie reči dosiahol chybovosť (word error rate – W ...

Technológie 5

V Južnej Kórei už možno surfovať rýchlosťou 52,5 Gb/s. Aj na existujúcom vedení

21.10.2016 00:25

Nová éra gigabitového internetu, UHD videa a služieb s virtuálnou a rozšírenou realitou vyžaduje zavádzanie novej sieťovej infraštruktúry. Juhokórejský operátor SK Broadband preto nasadil do používani ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá