Image
10.2.2014 0 Comments

3D tlač z obyčajného kancelárskeho papiera. Zaujímavé riešenie s nízkymi prevádzkovými nákladmi.

mcor_iris_3d_print.jpeg Začiatkom tohto roka do Photoshopu CC pribudla nová funkcia umožňujúca tlač priamo na 3D tlačiarni. Takéto tlačiarne však potrebujú náplň so špeciálnou hmotou, navyše nie sú schopné tlačiť plnofarebne. No írska spoločnosť Mcor teraz predstavila 3D tlačiareň, ktorá vytlačí 3D objekty aj z obyčajného kancelárskeho papiera. Vzhľadom na to, že používa štandardný papier formátu A4, náklady sa v porovnaní s bežnými 3D tlačiarňami pohybujú na úrovni 5 až 20 %.

Tlačiareň papier rozreže a zlepí, takže vytlačené objekty sú tvrdé. Tlačiť ich možno priamo z Photoshopu, kde je k dispozícii viac ako milión farieb, takže objekty sú fotorealistické.

Zariadenie vlastne spája dve tlačiarne do jedného celku. Jedna je obyčajná atramentová a druhá je 3D tlačiareň. Model najprv prejde obslužným programom tlačiarne, ktorý ho rozkreslí do jednotlivých rezov, ktoré sú potom vytlačené na atramentovej tlačiarni. Ide o špeciálny atrament, ktorý nezostáva na povrchu, ale sa vpije do papiera, aby boli farebné aj jeho hrany. Vytlačia sa vlastne rezy objektu, akoby bol celý rozrezaný na plátky v hrúbke jedného papiera.

iris_printer copy.jpg

Potom celý balík putuje do 3D tlačiarne, ktorá má namiesto tlačovej hlavy nôž. Tá podľa vytlačených značiek nareže papiere a zlepí ich do výsledného objektu.

Tlačiareň sa predáva za 47 000 dolárov, no jej prevádzkové náklady sú nízke. Využiť ju môžu napríklad architekti či geografi.

Podrobné špecifikácie: mcortechnologies.com

Zdroj: slashgear.com
mcortechnologies.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá