Image
15.8.2014 0 Comments

3D skener za 500 USD s aplikáciou pre iPad umožní vytvoriť aj 3D selfie

itseez3d_body_scan.jpg Nástroje, ktoré umožňujú ľuďom vytvárať si vlastné 3D objekty, sa dostávajú na spotrebiteľskú úroveň. To znamená, že zariadenia aj softvér sú nielen ľahko ovládateľné, ale aj cenovo dostupné.

Jeden z príkladov je aj Occipital Structure Sensor, ktorý v úspešnej kampani na Kickstarteri vlani získal bezmála 1,3 milióna dolárov od viac ako 3500 investorov. Teraz sa predáva za 499 dolárov a ide o prvý 3D senzor, ktorý spolupracuje s iPadom od štvrtej generácie vyššie. Môže skenovať objekty i ľudí a vytvoriť 3D obrázok. Na použitie snímača je však potrebný príslušný softvér. Jedna z prvých takýchto aplikácií zadarmo je Itseez3D od spoločnosti Itseez, ktorá sa špecializuje na technológie počítačového videnia a ako jedna z prvých firiem začala podporovať Structure Sensor.

A ako to celé funguje? Itseez3D využíva Structure Sensor aj fotoaparát iPadu na zachytenie štruktúry objektu alebo subjektu vo farbách RGB s vysokým rozlíšením a s využitím rozšírenej reality. Vzhľadom na to, že SDK aplikácie je otvorené pre všetkých vývojárov, Itseez3D nemusí využívať len Structure Sensor.

Použitie samotného Structure Sensora nestačí na vytvorenie vytlačiteľného produktu. To isté platí aj pre obrázky RGB s vysokým rozlíšením. No kombinovaním dát z oboch zdrojov možno vytvoriť takýto produkt.


Okrem dostupnosti aplikácie Itseez3D vyzdvihuje Victor Erukhimov, generálny riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti Itseez, ako ďalšiu prednosť jej schopnosť presne vykresliť ľudskú tvár. Naskenované objekty možno umiestniť do virtuálneho prostredia, čo naznačuje možnosti využitia v hernom priemysle.

Domáci používatelia si zasa môžu pomocou kombinácie Structure Sensora a aplikácie Itseez3D vytvoriť napríklad 3D sošky rodinných príslušníkov. Server TechCrunch upozorňuje aj na možnosť vytvorenia 3D fotografií selfie. Pravda, odfotiť samého seba z rôznych uhlov môže byť tvrdý oriešok. Navyše nesmiete pri tom hýbať fotoaparátom ani žmurkať. Najlepšie je teda požiadať priateľa, aby vám s tým pomohol.

Zdroj: digitaltrends.com
3dprint.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá