Image
15.8.2014 0 Comments

3D skener za 500 USD s aplikáciou pre iPad umožní vytvoriť aj 3D selfie

itseez3d_body_scan.jpg Nástroje, ktoré umožňujú ľuďom vytvárať si vlastné 3D objekty, sa dostávajú na spotrebiteľskú úroveň. To znamená, že zariadenia aj softvér sú nielen ľahko ovládateľné, ale aj cenovo dostupné.

Jeden z príkladov je aj Occipital Structure Sensor, ktorý v úspešnej kampani na Kickstarteri vlani získal bezmála 1,3 milióna dolárov od viac ako 3500 investorov. Teraz sa predáva za 499 dolárov a ide o prvý 3D senzor, ktorý spolupracuje s iPadom od štvrtej generácie vyššie. Môže skenovať objekty i ľudí a vytvoriť 3D obrázok. Na použitie snímača je však potrebný príslušný softvér. Jedna z prvých takýchto aplikácií zadarmo je Itseez3D od spoločnosti Itseez, ktorá sa špecializuje na technológie počítačového videnia a ako jedna z prvých firiem začala podporovať Structure Sensor.

A ako to celé funguje? Itseez3D využíva Structure Sensor aj fotoaparát iPadu na zachytenie štruktúry objektu alebo subjektu vo farbách RGB s vysokým rozlíšením a s využitím rozšírenej reality. Vzhľadom na to, že SDK aplikácie je otvorené pre všetkých vývojárov, Itseez3D nemusí využívať len Structure Sensor.

Použitie samotného Structure Sensora nestačí na vytvorenie vytlačiteľného produktu. To isté platí aj pre obrázky RGB s vysokým rozlíšením. No kombinovaním dát z oboch zdrojov možno vytvoriť takýto produkt.


Okrem dostupnosti aplikácie Itseez3D vyzdvihuje Victor Erukhimov, generálny riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti Itseez, ako ďalšiu prednosť jej schopnosť presne vykresliť ľudskú tvár. Naskenované objekty možno umiestniť do virtuálneho prostredia, čo naznačuje možnosti využitia v hernom priemysle.

Domáci používatelia si zasa môžu pomocou kombinácie Structure Sensora a aplikácie Itseez3D vytvoriť napríklad 3D sošky rodinných príslušníkov. Server TechCrunch upozorňuje aj na možnosť vytvorenia 3D fotografií selfie. Pravda, odfotiť samého seba z rôznych uhlov môže byť tvrdý oriešok. Navyše nesmiete pri tom hýbať fotoaparátom ani žmurkať. Najlepšie je teda požiadať priateľa, aby vám s tým pomohol.

Zdroj: digitaltrends.com
3dprint.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá