Image
15.8.2014 0 Comments

3D skener za 500 USD s aplikáciou pre iPad umožní vytvoriť aj 3D selfie

itseez3d_body_scan.jpg Nástroje, ktoré umožňujú ľuďom vytvárať si vlastné 3D objekty, sa dostávajú na spotrebiteľskú úroveň. To znamená, že zariadenia aj softvér sú nielen ľahko ovládateľné, ale aj cenovo dostupné.

Jeden z príkladov je aj Occipital Structure Sensor, ktorý v úspešnej kampani na Kickstarteri vlani získal bezmála 1,3 milióna dolárov od viac ako 3500 investorov. Teraz sa predáva za 499 dolárov a ide o prvý 3D senzor, ktorý spolupracuje s iPadom od štvrtej generácie vyššie. Môže skenovať objekty i ľudí a vytvoriť 3D obrázok. Na použitie snímača je však potrebný príslušný softvér. Jedna z prvých takýchto aplikácií zadarmo je Itseez3D od spoločnosti Itseez, ktorá sa špecializuje na technológie počítačového videnia a ako jedna z prvých firiem začala podporovať Structure Sensor.

A ako to celé funguje? Itseez3D využíva Structure Sensor aj fotoaparát iPadu na zachytenie štruktúry objektu alebo subjektu vo farbách RGB s vysokým rozlíšením a s využitím rozšírenej reality. Vzhľadom na to, že SDK aplikácie je otvorené pre všetkých vývojárov, Itseez3D nemusí využívať len Structure Sensor.

Použitie samotného Structure Sensora nestačí na vytvorenie vytlačiteľného produktu. To isté platí aj pre obrázky RGB s vysokým rozlíšením. No kombinovaním dát z oboch zdrojov možno vytvoriť takýto produkt.


Okrem dostupnosti aplikácie Itseez3D vyzdvihuje Victor Erukhimov, generálny riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti Itseez, ako ďalšiu prednosť jej schopnosť presne vykresliť ľudskú tvár. Naskenované objekty možno umiestniť do virtuálneho prostredia, čo naznačuje možnosti využitia v hernom priemysle.

Domáci používatelia si zasa môžu pomocou kombinácie Structure Sensora a aplikácie Itseez3D vytvoriť napríklad 3D sošky rodinných príslušníkov. Server TechCrunch upozorňuje aj na možnosť vytvorenia 3D fotografií selfie. Pravda, odfotiť samého seba z rôznych uhlov môže byť tvrdý oriešok. Navyše nesmiete pri tom hýbať fotoaparátom ani žmurkať. Najlepšie je teda požiadať priateľa, aby vám s tým pomohol.

Zdroj: digitaltrends.com
3dprint.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Produkty

Cubetto – hračka, ktorá naučí deti základom programovania

18.01.2017 00:30

Alternatívna motessoriovská pedagogika, ktorá sa ukázala ako jeden z najúčinnejších spôsobov výučby detí, sa zameriava na vzdelávanie prostredníctvom hry. Môžu sa však touto metódou deti naučiť  aj pr ...

Produkty 2

iPhone 8 vraj bude mať displej s otvormi, oceľový rám a modem LTE s rýchlosťou sťahovania až do 1 Gb/s

18.01.2017 00:35

Do príchodu iPhonu 8 zostáva ešte niekoľko mesiacov, no už stihol vyvolať obrovskú vlnu záujmu zo strany fanúšikov i analytikov. Apple o detailoch svojho nového vlajkového modelu mlčí, ale objavilo sa ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá