Image
16.6.2014 0 Comments

3D „kvapkadlo" zoskenuje farby okolitého sveta a potom ich prenesie na papier či do počítača

scribble_schema.jpg Tí, ktorí pracujú s grafickým editorom, iste poznajú nástroj kvapkadlo. Umožní na obrázku zistiť presný odtieň farby, ktorý potom možno použiť na maľovanie. S niečím podobným, ibaže v hmatateľnej podobe teraz prichádza projekt Scribble na portáli Kickstarter. Ide o pero, ktoré „zachytáva farby" z reálneho sveta a prenesie ich na papier alebo do počítača.

K dispozícii budú dva typy pera Scribble - Scribble Ink bude obsahovať atramentovú kazetu s piatimi farbami a umožní kresliť na papier a Scribble Stylus s kapacitnou gumovou špičkou zasa ponúka možnosť kreslenia na displeji mobilného zariadenia, ak je v ňom nainštalovaná aplikácia Scribble+.

scribble_ink.jpg

Obe verzie budú na komunikáciu s počítačom alebo iným zariadením používať technológiu Bluetooth alebo kábel microUSB. Pero bude dlhé 16 cm, hmotnosť verzie s atramentom bude 39 gramov, v prípade variantu Stylus to bude 34 gramov. Pero, ktoré využíva 16-bitový farebný senzor RGB a má integrovaný procesor ARM 9, analyzuje farby a uloží ich.

Operačná pamäť má kapacitu 1 GB. Scribble si udrží v pamäti 100 000 rôznych farieb a údajne bude schopný reprodukovať až 16 miliónov farieb. O napájanie sa stará zabudovaná nabíjateľná lítiovo-iónová batéria.

scribble_ink2.jpg

Scribble bude dostupný v rôznych farebných vyhotoveniach. Plánovaná cena pera s atramentom je 149,95 dolára, Scribble Stylus sa bude predávať za 79,95 dolára, ale prispievatelia v rámci kampane na Kickstarteri dostanú 20-percentnú zľavu.

Scribble Pen by umožnil napríklad vziať si pri maľovaní vzorku farby z kvetu, aby bol namaľovaný obraz čo najvernejší prírode. Pero by však našlo uplatnenie aj v iných oblastiach, napríklad v bytovej architektúre.

Záujemcovia sa môžu zaregistrovať na stránke Scribble.

Zdroj: cnet.com
gizmag.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá