Image
16.6.2014 0 Comments

3D „kvapkadlo" zoskenuje farby okolitého sveta a potom ich prenesie na papier či do počítača

scribble_schema.jpg Tí, ktorí pracujú s grafickým editorom, iste poznajú nástroj kvapkadlo. Umožní na obrázku zistiť presný odtieň farby, ktorý potom možno použiť na maľovanie. S niečím podobným, ibaže v hmatateľnej podobe teraz prichádza projekt Scribble na portáli Kickstarter. Ide o pero, ktoré „zachytáva farby" z reálneho sveta a prenesie ich na papier alebo do počítača.

K dispozícii budú dva typy pera Scribble - Scribble Ink bude obsahovať atramentovú kazetu s piatimi farbami a umožní kresliť na papier a Scribble Stylus s kapacitnou gumovou špičkou zasa ponúka možnosť kreslenia na displeji mobilného zariadenia, ak je v ňom nainštalovaná aplikácia Scribble+.

scribble_ink.jpg

Obe verzie budú na komunikáciu s počítačom alebo iným zariadením používať technológiu Bluetooth alebo kábel microUSB. Pero bude dlhé 16 cm, hmotnosť verzie s atramentom bude 39 gramov, v prípade variantu Stylus to bude 34 gramov. Pero, ktoré využíva 16-bitový farebný senzor RGB a má integrovaný procesor ARM 9, analyzuje farby a uloží ich.

Operačná pamäť má kapacitu 1 GB. Scribble si udrží v pamäti 100 000 rôznych farieb a údajne bude schopný reprodukovať až 16 miliónov farieb. O napájanie sa stará zabudovaná nabíjateľná lítiovo-iónová batéria.

scribble_ink2.jpg

Scribble bude dostupný v rôznych farebných vyhotoveniach. Plánovaná cena pera s atramentom je 149,95 dolára, Scribble Stylus sa bude predávať za 79,95 dolára, ale prispievatelia v rámci kampane na Kickstarteri dostanú 20-percentnú zľavu.

Scribble Pen by umožnil napríklad vziať si pri maľovaní vzorku farby z kvetu, aby bol namaľovaný obraz čo najvernejší prírode. Pero by však našlo uplatnenie aj v iných oblastiach, napríklad v bytovej architektúre.

Záujemcovia sa môžu zaregistrovať na stránke Scribble.

Zdroj: cnet.com
gizmag.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá