Image
16.6.2014 0 Comments

3D „kvapkadlo" zoskenuje farby okolitého sveta a potom ich prenesie na papier či do počítača

scribble_schema.jpg Tí, ktorí pracujú s grafickým editorom, iste poznajú nástroj kvapkadlo. Umožní na obrázku zistiť presný odtieň farby, ktorý potom možno použiť na maľovanie. S niečím podobným, ibaže v hmatateľnej podobe teraz prichádza projekt Scribble na portáli Kickstarter. Ide o pero, ktoré „zachytáva farby" z reálneho sveta a prenesie ich na papier alebo do počítača.

K dispozícii budú dva typy pera Scribble - Scribble Ink bude obsahovať atramentovú kazetu s piatimi farbami a umožní kresliť na papier a Scribble Stylus s kapacitnou gumovou špičkou zasa ponúka možnosť kreslenia na displeji mobilného zariadenia, ak je v ňom nainštalovaná aplikácia Scribble+.

scribble_ink.jpg

Obe verzie budú na komunikáciu s počítačom alebo iným zariadením používať technológiu Bluetooth alebo kábel microUSB. Pero bude dlhé 16 cm, hmotnosť verzie s atramentom bude 39 gramov, v prípade variantu Stylus to bude 34 gramov. Pero, ktoré využíva 16-bitový farebný senzor RGB a má integrovaný procesor ARM 9, analyzuje farby a uloží ich.

Operačná pamäť má kapacitu 1 GB. Scribble si udrží v pamäti 100 000 rôznych farieb a údajne bude schopný reprodukovať až 16 miliónov farieb. O napájanie sa stará zabudovaná nabíjateľná lítiovo-iónová batéria.

scribble_ink2.jpg

Scribble bude dostupný v rôznych farebných vyhotoveniach. Plánovaná cena pera s atramentom je 149,95 dolára, Scribble Stylus sa bude predávať za 79,95 dolára, ale prispievatelia v rámci kampane na Kickstarteri dostanú 20-percentnú zľavu.

Scribble Pen by umožnil napríklad vziať si pri maľovaní vzorku farby z kvetu, aby bol namaľovaný obraz čo najvernejší prírode. Pero by však našlo uplatnenie aj v iných oblastiach, napríklad v bytovej architektúre.

Záujemcovia sa môžu zaregistrovať na stránke Scribble.

Zdroj: cnet.com
gizmag.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá