Image
2.2.2016 0 Comments

20:16 Moonwalker: Topánky, ktoré vám umožnia vyskúšať chôdzu po Mesiaci

Spoločnosť Moonshine Crea predstavila topánky 20:16 Moonwalker. Ide o vychádzkovú obuv špeciálne navrhnutú tak, aby ste okúsili, aké to je, chodiť po Mesiaci. Tento pocit dosiahli tvorcovia tým, že obuv obsahuje dve vrstvy silných neodýmových magnetov N45, ktoré sú umiestnené tak, že ich severné póly sú proti sebe. Vytvára sa tak odpudivá sila, ktorá spôsobuje, že máte v nohách pocit ľahkosti a cítite sa ako astronaut.

Vonkajšia časť topánok je zhotovená z hladkého syntetického materiálu (denim) v sivej a bielej farbe, vnútro tvorí syntetický polyetylén DuPont Tyvek. Tento materiál používa NASA na svojich vesmírnych moduloch. Magnety sú umiestnené pod vrstvou pamäťovej peny, ktorá sa perfektne prispôsobí obrysom nohy. Podrážka je z tvrdej gumy.

Topánky majú relatívne bežné vyhotovenie, a tak ich môžete skombinovať s akýmkoľvek neformálnym oblečením. Majú však trochu hrubšiu stielku, aby sa do nej zmestili spomínané dve vrstvy magnetov.


V súčasnosti prebieha na topánky úspešná crowdfundingová kampaň na portáli Indiegogo (cieľová suma bola 20 000 dolárov, no na konte je už bezmála 140 000 dolárov). V rámci nej si prví prispievatelia mohli 20:16 Moonwalker v základnej verzii V1 objednať za 69 dolárov (vrátane dopravy), no táto ponuka je už vypredaná. Súčasná najlacnejšia ponuka je za 79 dolárov. Dodávky by sa mali začať v septembri 2016.

A k dispozícii je aj zdokonalená verzia V2, opatrená displejom z e-papiera. Po nainštalovaní smartfónovej aplikácie na ňom možno zobrazovať, obrázky, animácie či texty, dokonca aj statusy zo sociálnych sietí.

A ešte drobnosť: Tvorcovia upozorňujú, že na to, aby vám Moonwalker dal pocit vzdorovania zemskej gravitácii, vaša hmotnosť nesmie presiahnuť 130 kg.

Zdroj: coolthings.com
collectspace.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá