Image
2.2.2016 0 Comments

20:16 Moonwalker: Topánky, ktoré vám umožnia vyskúšať chôdzu po Mesiaci

Spoločnosť Moonshine Crea predstavila topánky 20:16 Moonwalker. Ide o vychádzkovú obuv špeciálne navrhnutú tak, aby ste okúsili, aké to je, chodiť po Mesiaci. Tento pocit dosiahli tvorcovia tým, že obuv obsahuje dve vrstvy silných neodýmových magnetov N45, ktoré sú umiestnené tak, že ich severné póly sú proti sebe. Vytvára sa tak odpudivá sila, ktorá spôsobuje, že máte v nohách pocit ľahkosti a cítite sa ako astronaut.

Vonkajšia časť topánok je zhotovená z hladkého syntetického materiálu (denim) v sivej a bielej farbe, vnútro tvorí syntetický polyetylén DuPont Tyvek. Tento materiál používa NASA na svojich vesmírnych moduloch. Magnety sú umiestnené pod vrstvou pamäťovej peny, ktorá sa perfektne prispôsobí obrysom nohy. Podrážka je z tvrdej gumy.

Topánky majú relatívne bežné vyhotovenie, a tak ich môžete skombinovať s akýmkoľvek neformálnym oblečením. Majú však trochu hrubšiu stielku, aby sa do nej zmestili spomínané dve vrstvy magnetov.


V súčasnosti prebieha na topánky úspešná crowdfundingová kampaň na portáli Indiegogo (cieľová suma bola 20 000 dolárov, no na konte je už bezmála 140 000 dolárov). V rámci nej si prví prispievatelia mohli 20:16 Moonwalker v základnej verzii V1 objednať za 69 dolárov (vrátane dopravy), no táto ponuka je už vypredaná. Súčasná najlacnejšia ponuka je za 79 dolárov. Dodávky by sa mali začať v septembri 2016.

A k dispozícii je aj zdokonalená verzia V2, opatrená displejom z e-papiera. Po nainštalovaní smartfónovej aplikácie na ňom možno zobrazovať, obrázky, animácie či texty, dokonca aj statusy zo sociálnych sietí.

A ešte drobnosť: Tvorcovia upozorňujú, že na to, aby vám Moonwalker dal pocit vzdorovania zemskej gravitácii, vaša hmotnosť nesmie presiahnuť 130 kg.

Zdroj: coolthings.com
collectspace.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá