Image
28.7.2016 4 Comments

12-ročný Martin dostal nápad na mobilnú apku. Nápad zaujal, Martin má o budúcnosť postarané

Na začiatku bol sen. Sen mladého, len dvanásťročného chlapca, ktorý momentálne žije so svojou mamou v krízovom centre na východnom Slovensku. Kým ho osud zaviedol do tejto situácie, túžil sa stať vývojárom hier. A potom to prišlo. Jeho nápad sa dostal do rúk profesionálov a tí začali konať. Výsledok? Mobilná aplikácia, ktorá okamžite po vydaní na slovenskom a českom trhu vystrelila na najvyššie miesta v obchodoch s hrami Gogle Play a iTunes a Martin má o budúcnosť postarané.

Martin V. (12) z východného Slovenska bol ešte donedávna obyčajné dieťa. Mal obyčajné detské túžby, plány a nápady. Kvôli nepriazni osudu a ťažkým životným okolnostiam sa so svojou mamou ocitol v krízovom centre. Kým sa tak stalo, Martin mal svoj nápad dávno v hlave. Chlapec svoj sen posunul na hranicu možností, ktoré mal. Pri vývoji aplikácie bol však obmedzený svojími schopnosťami a nepriaznivou životnou situáciou.

Rozhodol sa osloviť herné štúdia, ktoré si vyhľadal na internete. Po tom, čo jeho správy boli dlhšie zo strán veľkých firiem ignorované a zatracované, sa nakoniec dočkal odpovede od istej košickej firmy. Martin z ničoho nič dostal možnosť navštevovať profesionálne herné štúdio a spolupracovať so skutočnými profesinálmi z oblasti vývoja mobilných hier.

Šesť nápadov, z ktorých bol vybraný ten s najväčším potenciálom. Tím odboríkov sa nakoniec zhodol a vybral ideu, ktorú dnes poznáme pod názvom Color Pin. Hra sa ujala a dnes si ju ľudia môžu stiahnuť presne pod týmto názvom a to úplne zadarmo.

“Štúdio Inlogic a jeho vedenie sa teší z toho, že mohlo pomôcť chlapcovi s výborným nápadom a realizáciou jeho sna. Je talentovaný a má pred sebou veľkú budúcnosť. Dúfame, že sa Martin s úspechom popasuje správne a v hernom priemysle sa uchytí. Ponukli sme mu dlhodobú spoluprácu a jeho mama to s nadšením prijala. Myslíme tiež na jeho rodinu a dúfame, že sa zo zlej živnotnej situácie, aj vďaka hre, dostanú čím skôr,” reagoval Performance Analyst Alexander Repčík, ktorý sa rozhodol Martina kontaktovať na základe jeho správ.

Všetko napovedá tomu, že Martinov talent a jeho hra Color Pin nielenže pomôže osudom skúšanej rodine nájsť si vlastné bývanie, ale zabezpečí Martinovi aj jeho budúcnosť v hernom priemysle.

(Mená matky a chlapca nemohli byť uverejnené vzhľadom na status utajeneho bývania rodiny v krízovom centre.)

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

4 Comments

 1. Nech sa mu darí reakcia na: 12 ročný Martin z východného Slovenska dostal nápad na mobilnú apku. Nápad zaujal, Martin má o budúcnosť postarané.
  4.8.2016 16:08
  aj v budúcnosti a pomôže mame. Aspoň nesedel pre TV ale robil niečo zmyslupné.
  Reagovať
 2. to je chore trocha.... reakcia na: 12 ročný Martin z východného Slovenska dostal nápad na mobilnú apku. Nápad zaujal, Martin má o budúcnosť postarané.
  29.7.2016 12:07
  dostal napad? ved ho ukradol! achh....
  Reagovať
 3. dobre reakcia na: 12 ročný Martin z východného Slovenska dostal nápad na mobilnú apku. Nápad zaujal, Martin má o budúcnosť postarané.
  28.7.2016 18:07
  dobre je to, stiahol som si to. Pripomina mi to frogger styl ale s inym dizajnom, avsak v podstate podobnym stylom hrania.
  Reagovať
 4. Ako nemam nic proti tomu chlapcovi, ... reakcia na: 12 ročný Martin z východného Slovenska dostal nápad na mobilnú apku. Nápad zaujal, Martin má o budúcnosť postarané.
  28.7.2016 18:07
  .... ale az prilis sa mi to podoba na volakedajsi hit "aa". Jednoducho povedane hlavna myslienka a princip hry je skopirovany. Takze chlapec len trochu rozsiril staru hru... To sa vola talent na kopirovanie, ale v dnesnom svete ma naozaj buducnost zaistenu na patenty vseci kaslu... Na stranu chlapca sa.mi sem hodi vyrok "Dobrí umelci kopírujú, skvelí kradnú"...
  Reagovať

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá