Image
28.7.2016 4 Comments

12-ročný Martin dostal nápad na mobilnú apku. Nápad zaujal, Martin má o budúcnosť postarané

Na začiatku bol sen. Sen mladého, len dvanásťročného chlapca, ktorý momentálne žije so svojou mamou v krízovom centre na východnom Slovensku. Kým ho osud zaviedol do tejto situácie, túžil sa stať vývojárom hier. A potom to prišlo. Jeho nápad sa dostal do rúk profesionálov a tí začali konať. Výsledok? Mobilná aplikácia, ktorá okamžite po vydaní na slovenskom a českom trhu vystrelila na najvyššie miesta v obchodoch s hrami Gogle Play a iTunes a Martin má o budúcnosť postarané.

Martin V. (12) z východného Slovenska bol ešte donedávna obyčajné dieťa. Mal obyčajné detské túžby, plány a nápady. Kvôli nepriazni osudu a ťažkým životným okolnostiam sa so svojou mamou ocitol v krízovom centre. Kým sa tak stalo, Martin mal svoj nápad dávno v hlave. Chlapec svoj sen posunul na hranicu možností, ktoré mal. Pri vývoji aplikácie bol však obmedzený svojími schopnosťami a nepriaznivou životnou situáciou.

Rozhodol sa osloviť herné štúdia, ktoré si vyhľadal na internete. Po tom, čo jeho správy boli dlhšie zo strán veľkých firiem ignorované a zatracované, sa nakoniec dočkal odpovede od istej košickej firmy. Martin z ničoho nič dostal možnosť navštevovať profesionálne herné štúdio a spolupracovať so skutočnými profesinálmi z oblasti vývoja mobilných hier.

Šesť nápadov, z ktorých bol vybraný ten s najväčším potenciálom. Tím odboríkov sa nakoniec zhodol a vybral ideu, ktorú dnes poznáme pod názvom Color Pin. Hra sa ujala a dnes si ju ľudia môžu stiahnuť presne pod týmto názvom a to úplne zadarmo.

“Štúdio Inlogic a jeho vedenie sa teší z toho, že mohlo pomôcť chlapcovi s výborným nápadom a realizáciou jeho sna. Je talentovaný a má pred sebou veľkú budúcnosť. Dúfame, že sa Martin s úspechom popasuje správne a v hernom priemysle sa uchytí. Ponukli sme mu dlhodobú spoluprácu a jeho mama to s nadšením prijala. Myslíme tiež na jeho rodinu a dúfame, že sa zo zlej živnotnej situácie, aj vďaka hre, dostanú čím skôr,” reagoval Performance Analyst Alexander Repčík, ktorý sa rozhodol Martina kontaktovať na základe jeho správ.

Všetko napovedá tomu, že Martinov talent a jeho hra Color Pin nielenže pomôže osudom skúšanej rodine nájsť si vlastné bývanie, ale zabezpečí Martinovi aj jeho budúcnosť v hernom priemysle.

(Mená matky a chlapca nemohli byť uverejnené vzhľadom na status utajeneho bývania rodiny v krízovom centre.)

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

4 Comments

 1. Nech sa mu darí reakcia na: 12 ročný Martin z východného Slovenska dostal nápad na mobilnú apku. Nápad zaujal, Martin má o budúcnosť postarané.
  4.8.2016 16:08
  aj v budúcnosti a pomôže mame. Aspoň nesedel pre TV ale robil niečo zmyslupné.
  Reagovať
 2. to je chore trocha.... reakcia na: 12 ročný Martin z východného Slovenska dostal nápad na mobilnú apku. Nápad zaujal, Martin má o budúcnosť postarané.
  29.7.2016 12:07
  dostal napad? ved ho ukradol! achh....
  Reagovať
 3. dobre reakcia na: 12 ročný Martin z východného Slovenska dostal nápad na mobilnú apku. Nápad zaujal, Martin má o budúcnosť postarané.
  28.7.2016 18:07
  dobre je to, stiahol som si to. Pripomina mi to frogger styl ale s inym dizajnom, avsak v podstate podobnym stylom hrania.
  Reagovať
 4. Ako nemam nic proti tomu chlapcovi, ... reakcia na: 12 ročný Martin z východného Slovenska dostal nápad na mobilnú apku. Nápad zaujal, Martin má o budúcnosť postarané.
  28.7.2016 18:07
  .... ale az prilis sa mi to podoba na volakedajsi hit "aa". Jednoducho povedane hlavna myslienka a princip hry je skopirovany. Takze chlapec len trochu rozsiril staru hru... To sa vola talent na kopirovanie, ale v dnesnom svete ma naozaj buducnost zaistenu na patenty vseci kaslu... Na stranu chlapca sa.mi sem hodi vyrok "Dobrí umelci kopírujú, skvelí kradnú"...
  Reagovať

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá