Image
29.5.2014 0 Comments

10" tablet s certifikáciou pre explozívne prostredie bude stáť 2589 eur

Toughbook FZ-G1 ATEX2.jpg Spoločnosť Panasonic uviedla verziu 10,1" tabletu Toughpad FZ-G1 s operačným systémom Windows 8 Pro (vychádzajúceho z 1. generácie) a s certifikáciou ATEX na použitie v prostredí, kde hrozí nebezpečenstvo výbuchu, napr. v ropnom a plynárenskom priemysle.

Aby mohol byť tablet certifikovaný podľa štandardu ATEX, vyvinul Panasonic špeciálnu batériu a uložil zariadenie do špeciálne vytvoreného koženého puzdra.

Toughpad FZ-G1 využíva najnovšiu technológiu panelu IPSα, ktorá poskytuje jas 800 cd/m² a prináša novú úroveň kvality zobrazenia pre používateľov pracujúcich v teréne.
Má armádnu certifikáciu odolnosti MIL-STD-810G a ochranu proti prachu a vode podľa IP65. So vstavanou technológiou na úsporu energie, ako je snímač okolitého osvetlenia, môže tablet Toughpad FZ-G1 fungovať 8 hodín v zónach klasifikovaných podľa štandardu ATEX.

Je štandardne vybavený prednou webovou kamerou a voliteľnou zadnou kamerou 3 Mpx s možnosťou dvojitého blesku, čo umožňuje jasné fotografovanie dokumentov, predmetov alebo pracoviska. Klávesy Windows a programovateľné klávesy aplikácií na prednej strane zariadenia pomáhajú pracovníkom prechádzať medzi aplikáciami a nástrojmi jediným stlačením tlačidla.

Toughbook FZ-G1 ATEX sa bude v Európe predávať od júna 2014. Odhadovaná predajná cena by sa mala začínať od 2589 eur + DPH.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Produkty

Huawei predstavilo výkonnú čipovú súpravu Kirin 960, ktorá je výkonnejšia ako A10 Fusion v iPhone 7

24.10.2016 00:10

Čínska spoločnosť Huawei v týchto dňoch predstavila svoju novú high-end čipovú súpravu HiSilicon Kirin 960. Tá bude zrejme základom nového smartfónu, ktorý by mal byť podľa kolujúcich zvestí uvedený v ...

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá